Stoch walczy o 3. zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni! Gdzie i o której obejrzeć ostatni konkurs?

W środę poznamy zwycięzcę 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. We wtorkowych kwalifikacjach do konkursu najlepszy był Kamil Stoch, ale doskonały skok oddał również Dawid Kubacki. Czy znowu w całym turnieju najlepszy okaże się Polak? Gdzie i o której obejrzeć transmisję TV i w internecie (stream online) z konkursu w Bischofshofen?

Do konkursu kolejny raz zakwalifikowali się wszyscy Polacy: Klemens Murańka, Maciej Kot, Alelsander Zniszczoł, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Najbardziej zadowoleni ze swoich skoków mogą być Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Pierwszy z nich pofrunął aż na odległość 138 metrów, zaś drugi skoczył 134,5 metra.

Zobacz wideo

Polacy walczą o zwycięstwo

Pozostali Polacy, mimo że awansowali do konkursu, mogą być lekko zawiedzeni. O ile Aleksander Zniszczoł, który skoczył 126 metrów i zajął 18. pozycję jeszcze może się lekko uśmiechnąć, to z pewnością Piotr Żyła (123 metry), Andrzej Stękała (124 metry), Klemens Murańka (118 metrów) i Maciej Kot (116 metrów) nie oddali skoków na miarę swojego potencjału.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch w InnsbruckuStoch zdradził, w co gra z Kubackim. "Rżniemy w to praktycznie przez parę godzin"

Przed Kamilem Stochem ogromna szansa na zwycięstwo w całym cyklu. Ponad dwadzieścia punktów przewagi nad kolejnym Halvorem Egnerem Granerudem zwykle byłoby w miarę bezpieczną różnicą. Jednak Norweg jest w świetnej formie i z pewnością do końca będzie walczyć o wygraną w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Decydujące mogą być również oceny sędziów, tak jak miało to miejsce w trakcie kwalifikacji.

Niemiła niespodzianka dla Austriaka podczas treningu. Musiał wycofać się z kwalifikacjiNiemiła niespodzianka dla Austriaka podczas treningu. Musiał wycofać się z kwalifikacji

Pary Polaków w trakcie finałowego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen

  • Kamil Stoch - Matthew Soukup (Kanada)
  • Dawid Kubacki - Maciej Kot
  • Klemens Murańka - Yukiya Sato (Japonia)
  • Aleksander Zniszczoł - Domen Prevc (Słowenia)
  • Piotr Żyła - Thomas Lackner (Austria)
  • Andrzej Stękała - Karl Geiger (Niemcy)

Gdzie obejrzeć konkurs w Bischofshofen w telewizji i internecie (stream)?

Środowy konkurs w Bischofshofen rozpocznie się o godz. 16.30, a o godz. 15 poprzedzi go seria próbna. Transmisję telewizyjną z zawodów przeprowadzi pierwszy program Telewizji Polskiej, TVP Sport, a także Eurosport. W internecie natomiast konkurs oglądać można będzie za pośrednictwem strony internetowej tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnych TVP Sport i Eurosport Player.

Transmisja:

  • 15:45 - TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport
  • 16:00 - Eurosport 1, Eurosport Player
  • 16:30 - TVP1

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje w Bischofshofen! Komplet Polaków w konkursieKamil Stoch wygrał kwalifikacje w Bischofshofen! Komplet Polaków w konkursie

Więcej o: