Niemiła niespodzianka dla Austriaka podczas treningu. Musiał wycofać się z kwalifikacji

Jan Hoerl podczas pierwszego wtorkowego skoku treningowego złapał kontuzję. Pierwsze badania nie pozostawiają złudzeń - skoczek doznał urazy kolana. To spowodowało konieczność rezygnacji z występu w kwalifikacjach.

Podczas pierwszego treningu w Bischofshofen Jan Hoerl mógł być zadowolony z odległości, na jaką oddał skok. 130,5 metra zwiastowało, że to może być całkiem udany dzień dla skoczka reprezentującego na co dzień barwy SC Bischofshofen. Okazuje się jednak, że Austriaka zabraknie w konkursie na skoczni, którą tak dobrze zna.

Zobacz wideo

Dobry skok i duży pech

Wstępne badania wskazują, że Hoerl podczas lądowania doznał urazu łąkotki. Kontuzje kolana nie należą do najprzyjemniejszych i zazwyczaj potrzebna jest dość długa rekonwalescencja. To nie jest dobra informacja dla Austriaka, który prosto ze skoczni udał się na szczegółowe badania i musiał ominąć kwalifikacje.

W kwalifikacjach najlepszy okazał się Kamil Stoch. Polak poszybował na 138. metr i wyprzedził Roberta Johanssona, i Halvora Egnera Graneruda. Polacy w komplecie awansowali do ostatniego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni.

AKTUALIZACJA

Szczegółowe badania wykazały, że łąkotka w prawym kolanie Jana Hoerla jest nienaruszona. Zamiast tego Austriak doznał stłuczenia kości piszczelowej i małego rozdarcia chrząstki. W oficjalnym komunikacie nie podano jak długa przerwa czeka skoczka z Bischofshofen.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.