Niespodziewany występ skoczków Doleżala! Jest kadra na FIS Cup w Zakopanem

Polski Związek Narciarski podał za pośrednictwem mediów społecznościowych nazwiska 20-osobowej grupy polskich skoczków, którzy wezmą udział w zawodach FIS Cup w Zakopanem zaplanowanych na 9 i 10 stycznia.

PZN opublikował listę 20 reprezentantów Polski na Twitterze. Skład tworzą m.in. przedstawiciele Kadry Narodowej oraz Kadry Młodzieżowej PZN na sezon 2020/2021, o czym donosi portal skijumping.pl.

Zobacz wideo

Wielkie zmiany w Turnieju Czterech Skoczni! Wielkie zmiany w Turnieju Czterech Skoczni! "Potrzebny był zdecydowany wzrost nagrody"

Trzej znani skoczkowie wystartują w zawodach FIS Cup w Zakopanem

Są to Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Krzysztof Kieta, Szymon Zapotoczny, Stanisław Ciszek, Wiktor Fickowski, Jarosław Krzak, Stanisław Majerczyk, Karol Niemczyk, Adam Niżnik, Wiktor Pękala, Robert Ryś, Jan Rzadkosz, Wiktor Węgrzynkiewicz, Marcin Wróbel oraz trzech najbardziej znanych skoczków z całej "20": Stefan Hula, Tomasz Pilch i Jakub Wolny.

W kadrze nie mia miejsca dla Pawła Wąska, co może oznaczać, ze skoczek dostanie szansę w Pucharze Świata w Titisee-Neustadt.

FIS Cup to zawody trzeciej ligi. Tym samym szeroka polska kadra dostanie szanse pokazania się przed Pucharem Świata w Zakopanem, który został zaplanowany w dn. 15-17 stycznia. Oprócz tego w dniach 19-20 stycznia mężczyźni oraz kobiety będą skakać w konkursach "III ligi" na skoczni Skalite w Szczyrku, które zastąpi Zhangjiakou ze względu na pandemię koronawirusa.

Tym samym potwierdziły się informacje Sport.pl sprzed kilku dni. - Rozmowy z federacją się toczą. Nie jesteśmy jedynym kandydatem - zdradził nam pod koniec grudnia członek komisji kalendarzowej Wojciech Gumny. Propozycję od FIS otrzymało bowiem także szwedzkie Falun. Aktualnie liderami FIS Cup są Austriak Niklas Bachlinger oraz Francuzka Julia Clair.

Mocny komentarz Pointnera o Schlierenzauerze: Mocny komentarz Pointnera o Schlierenzauerze: "Pozostawił dużo spalonej ziemi"

Tak wygląda program zawodów FIS Cup w Zakopanem:

  • Piątek, 8 stycznia 2021:
  • 20:00 - Odprawa techniczna
  • Sobota, 9 stycznia 2021:
  • 9:30 - Oficjalny trening
  • 12:00 - Pierwsza seria konkursowa
  • Niedziela, 10 stycznia 2021:
  • 9:00 - Seria próbna
  • 10:30 - Pierwsza seria konkursowa
Więcej o: