Kamil Stoch pobił swój rekord! Absolutnie najlepszy w historii

Kamil Stoch w kapitalnym stylu wygrał konkurs w Innsbrucku i objął prowadzenie w Turnieju Czterech Skoczni! Dla Polaka było to niezwykle ważne wydarzenie, bo Polak potwierdził, że nie ma sobie równych w historii skoków narciarskich, jeśli chodzi o długowieczność. I utrzymywanie poziomu pozwalającego na zwycięstwa już przez ponad dekadę!

Kamil Stoch zdeklasował konkurencję w czasie trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Polak pokonał drugiego Anże Laniska o 12 punktów, a trzeciego Dawida Kubackiego o 13,3 pkt! Kapitalnie wypadł także Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce! 

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

Stoch przetrwał jednak bardzo trudne warunki, bo przecież w pierwszej serii miał średnio tylko o 0,1 m/s lepszy wiatr niż Halvor Egner Granerud i już w pierwszej serii wysunął się na prowadzenie. Lot w drugiej serii był już deklasacją rywali! Polak poleciał na 130 metrów, dostał fenomenalne noty i o 15,2 pkt prowadzi w klasyfikacji TCS przed Dawidem Kubackim. 

Kapitalny Kamil Stoch przesunął kolejną granicę w skokach. Co dalej z jego karierą?Kapitalny Kamil Stoch przesunął kolejną granicę w skokach. Co dalej z jego karierą?

Stoch absolutnie najlepszy w historii

Warto jednak zauważyć, że jest to już 37. zwycięstwo Kamila Stocha w jego karierze, co oznacza, że Polak wyprzedził w klasyfikacji Janne Ahonena, który miał 36. zwycięstw.  Najważniejsza jest jednak inna klasyfikacja. Klasyfikacja, która mówi, że Kamil Stoch wygrywał co najmniej jeden konkurs Pucharu Świata w każdym kalendarzowym roku od 2011 roku, czyli już 11 lat z rzędu! Oznacza to, że Polak pobił swój absolutny rekord, bo już zeszłoroczne zwycięstwo w Zakopanem oznaczało, że Stoch jest w tej klasyfikacji najlepszy w historii PŚ.

Najdłuższa rokroczna passa zwycięstw w Pucharze Świata

  • Kamil Stoch 11 lat ze zwycięstwem - 2011-21
  • Matti Nykanen 9 lat ze zwycięstwem - 1981-89
  • Gregor Schlierenzauer 9 lat ze zwycięstwem - 2006-14
  • Adam Małysz 7 lat ze zwycięstwem - 2001-07

Kamil Stoch przoduje także w innej klasyfikacji. Chodzi tutaj o miejsca na podium Pucharu Świata po 30. roku życia. Dzięki wygranej w Innsbrucku Stoch ma takich podiów już 30, co oznacza, że już dawno wyprzedził Noriakiego Kasai, który ma ich 26. Jeszcze bardziej spektakularnie wygląda statystyka zwycięstw, bo Stoch ma ich 15, a drugi w klasyfikacji Robert Kranjec zaledwie 5!