Kamil Stoch poprawił dziennikarza. "Jak po dwudziestu? Przecież ja tu niedawno wygrałem" [WIDEO]

- Każdy skok tutaj cieszył mnie tak samo, a może nawet bardziej. Już w powietrzu się uśmiechałem - stwierdził Kamil Stoch w rozmowie dla TVP Sport tuż po zakończeniu zawodów w Innsbrucku. Polak wygrał trzeci konkurs 69. TCS i jest liderem klasyfikacji generalnej Turnieju.

Kamil Stoch na Bergisel zwyciężył po raz 37. w konkursie Pucharu Świata i po raz 74. w swojej karierze stanął na podium. - Wydaje mi się, że na takim etapie doświadczenie pomaga, ale każdy skok cieszył mnie tak samo, a może nawet bardziej. W powietrzu już się uśmiechałem - komentował swoje zwycięstwo w Oberstdorfie dla TVP Sport Stoch

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Stoch: Najbardziej cieszę się z powtarzalności

- Cieszę się, że jestem w bardzo dobrej dyspozycji, a najbardziej z powtarzalności. Na tym etapie łatwo wpaść w różne pułapki, muszę się teraz skupić na sobie i swoich skokach - wskazywał Stoch tuż po konkursie. 

Potworny pech faworytów Turnieju Czterech Skoczni. Jury patrzyło i nic nie robiłoPotworny pech faworytów Turnieju Czterech Skoczni. Jury patrzyło i nic nie robiło

W kolejnym pytaniu dziennikarz TVP Sport, Paweł Baran, stwierdził, że zwycięstwo z tego roku to powtórka sprzed 20 lat. - Jak po dwudziestu?! Ale nie zapominajcie, przecież ja tu niedawno wygrałem! - śmiał się Stoch, nawiązując do swojego triumfu z 2018 roku, gdy wygrywał 66. Turniej Czterech Skoczni. 

Kamil Stoch podczas Turnieju Czterech SkoczniKlasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni. Dwóch Polaków na czele! Ogromne zmiany po konkursie w Innsbrucku!

Polacy z dubletem w klasyfikacji generalnej 69. TCS przed ostatnim konkursem!

Ta edycja Turnieju Czterech Skoczni zakończy się w dniach 5-6 stycznia w Bischofshofen. Obecnie liderem klasyfikacji generalnej jest właśnie Kamil Stoch, który prowadzi przed Dawidem Kubackim i Halvorem Egnerem Granerudem.

Stoch przebił wszystkich! Wspaniałe zwycięstwo w Innsbrucku! Dwóch Polaków na podium!Stoch przebił wszystkich! Wspaniałe zwycięstwo w Innsbrucku! Dwóch Polaków na podium!

Więcej o: