Stoch przebił wszystkich! Wspaniałe zwycięstwo w Innsbrucku! Dwóch Polaków na podium!

Kamil Stoch wygrał trzeci konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni rozgrywany w Innsbrucku! Polak po skokach na 127,5 metra oraz 130 metrów i wyprzedził Anże Laniska, a także drugiego z zawodników kadry Michala Doleżala - Dawida Kubackiego. Został liderem klasyfikacji generalnej Turnieju.

W pierwszej serii jury na początku konkursu pozwalało zawodnikom na dalekie skoki z 11. belki. Wydawało się, że to zbyt wysoko ustawiona belka startowa i później zdecydowano o skróceniu najazdu. Warunki zaczęły się jednak zmieniać - nie wiało już tylko mocno pod narty, a kręciło na całej skoczni, co sprawiło, że doszło do kilku sensacji. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Sensacyjna pierwsza seria! Polacy wykorzystali szansę!

Słabe skoki oddali lider i wicelider 69. Turnieju Czterech Skoczni - Halvor Egner Granerud uzyskał 116,5 metra, a Karl Geiger 117 metrów i obaj mieli najgorsze noty po pierwszej rundzie zawodów. A w czołówce klasyfikacji aż czterech Polaków w pierwszej "siódemce" - Kamil Stoch po skoku na 127,5 metra był liderem, Dawid Kubacki zajmował piąte, Piotr Żyła szóste, a Andrzej Stękała siódme miejsce.

Dwóch Polaków w czołówce serii próbnej! Wielka forma lidera Turnieju Czterech Skoczni!Dwóch Polaków w czołówce serii próbnej! Wielka forma lidera Turnieju Czterech Skoczni!

Kamil Stoch w drugiej serii uzyskał 130 metrów i wygrał konkurs z przewagą 12 punktów nad drugim Anze Laniskiem. Dawid Kubacki dzięki próbie na 127 metrów awansował na trzecie miejsce. Ostatecznie czwarty był Piotr Żyła, który skoczył 124,5 metra. Andrzej Stękała spadł w klasyfikacji na 18. miejsce po skoku na 120 metrów. 19. był Aleksander Zniszczoł. 

Żyła, Stoch i Kubacki są najstarsi. Jak to robią, że też najlepsi? Żyła, Stoch i Kubacki są najstarsi. Jak to robią, że też najlepsi? "Doleżal mówił prawdę"

Kamil Stoch i Dawid Kubacki są na czele klasyfikacji generalnej 69. Turnieju Czterech Skoczni, w którym do końca rywalizacji pozostał tylko jeden konkurs. O zwycięstwie zadecydują zawody w dniach 5-6 stycznia w Bischofshofen. 

Oficjalnie: kolejny konkurs skoków w Polsce. FIS wybrał SzczyrkOficjalnie: kolejny konkurs skoków w Polsce. FIS wybrał Szczyrk

Więcej o: