Dwóch Polaków w czołówce serii próbnej! Wielka forma lidera Turnieju Czterech Skoczni!

Lider 69. Turnieju Czterech Skoczni, Halvor Egner Granerud wygrał serię próbną przed konkursem w Innsbrucku po skoku na 128,5 metra. Swoje pary wygrałoby czterech z siedmiu Polaków, a dwóch z nich - Kamil Stoch i Piotr Żyła znaleźli się w najlepszej "dziesiątce".

Innsbruck to trzeci przystanek stawki 69. Turnieju Czterech Skoczni. W kwalifikacjach Polacy spisali się dobrze - Dawid Kubacki był trzeci, Kamil Stoch piąty, a Piotr Żyła ósmy. Zapowiadało się więc, że skoczkowie kadry Michala Doleżala odegrają kluczowe role także podczas niedzielnych zawodów. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Stoch i Żyła wysoko w serii próbnej. Mocny Granerud!

W serii próbnej w czołowej "dziesiątce" znalazło się dwóch Polaków - czwarty był Kamil Stoch (126,5 metra, wygrana rywalizacja z Constantinem Schmidem), a siódmy Piotr Żyła (123 metry, wygrana rywalizacja z Junshiro Kobayashim). Tuż za nią na jedenastej pozycji znalazł się Dawid Kubacki (122 metry, wygrana z Timonem-Pascalem Kahoferem). Swoje pary wygrałoby czterech Polaków - także osiemnasty Aleksander Zniszczoł (122 metry, wygrana z Zigą Jelarem), przegraliby natomiast Andrzej Stękała (21. miejsce, 122,5 metra, przegrana z Jewgienijem Klimowem), Maciej Kot (39. miejsce, 115 metrów, przegrana z Markusem Eisenbichlerem) i Klemens Murańka (118,5 metra, 32. miejsce, przegrana z Keiichim Sato). Co ważne, Andrzej Stękała awansowałby do drugiej serii jako "lucky loser".

Oficjalnie: kolejny konkurs skoków w Polsce. FIS wybrał SzczyrkOficjalnie: kolejny konkurs skoków w Polsce. FIS wybrał Szczyrk

Najlepszy był lider Turnieju oraz klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud. Noreweg uzyskał 128,5 metra. Drugie miejsce przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi, który skoczył aż 131 metrów, a trzecie Austriakowi Stefanowi Kraftowi (125 metrów).

Emmerich Pepeunig i cmentarz pod skocznią Bergisel, na którym został pochowanyNocował Nykaenena, uczył króla Norwegii. Zasłynął z założenia TCS. "Putzi" spoczywa na cmentarzu pod Bergisel

Początek konkursu na Bergisel już od 13:30!

Początek pierwszej serii konkursowej już o godzinie 13:30. Relacja na żywo na Sport.pl. W zeszłym sezonie na skoczni Bergisel triumfował Norweg Marius Lindvik. Dawid Kubacki, zwycięzca drugiego konkursu 69. TCS w Ga-Pa, był wówczas drugi.

Germany Ski Jumping Four HillsTurniej Czterech Skoczni, konkurs w Innsbrucku. Gdzie obejrzeć? Transmisja live TV i w internecie (stream online)

Więcej o: