Turniej Czterech Skoczni, konkurs w Innsbrucku. Gdzie obejrzeć? Transmisja live TV i w internecie (stream online)

W niedzielę czekają nas kolejne emocje związane z rywalizacją w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wciąż duże szanse na triumf w cyklu ma dwóch Polaków: Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Gdzie i o której obejrzeć transmisję TV i w internecie (stream online) z konkursu w Innsbrucku?

Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki - w takim składzie Polacy przystąpili do sobotnich kwalifikacji w Innsbrucku. W niedzielę zobaczymy całą siódemkę, choć nie wszyscy mogą być zadowoleni ze swoich prób w serii eliminacyjnej.

Czwórka biało-czerwonych, zajmująca miejsca w pierwszej dziesiątce "generalki" Turnieju Czterech Skoczni, zaprezentowała się w sobotę bardzo dobrze. Kubacki skoczył 128 metrów i był trzeci, Stoch pofrunął 125 m, co dało mu 5. lokatę, Żyła był ósmy po skoku na odległość 125,5 m, a Stękała zakończył kwalifikacje na 13. miejscu (124 m). Pochwalić należy też Aleksandra Zniszczoła, który skoczył 119 metrów i zajął 23. pozycję.

Żyła, Stoch i Kubacki są najstarsi. Jak to robią, że też najlepsi? Żyła, Stoch i Kubacki są najstarsi. Jak to robią, że też najlepsi? "Doleżal mówił prawdę"

Nieco gorzej spisali się Murańka i Kot. Pierwszy był dopiero 40., drugi 47. Dalekie miejsca oznaczające trudniejszych rywali w konkursowych parach oznaczają, że w niedzielę o awans do serii finałowej będzie im bardzo trudno, zwłaszcza Kotowi, który zmierzy się z rewelacyjnie skaczącym Markusem Eisenbichlerem, mistrzem świata w lotach i wiceliderem Pucharu Świata. Szanse Polaków w poszczególnych parach ocenił na twitterze dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak.

Kwalifikacje wygrał lider Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni Norwego Halvor Egner Granerud (129 m), a pierwszą trójkę uzupełnili Austriak Daniel Huber (127,5 m) i wspomniany już wcześniej Kubacki (128 m). Dobry skok oddał również inny faworyt do wygrania TCS Eisenbichler, który uzyskał 127 metrów i zajął w sobotę 4. lokatę.

Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej turnieju prowadzący Granerud ma 4 punkty przewagi nad drugim Karlem Geigerem, 6,7 pkt nad trzecim Stochem i 8,6 nad czwartym Kubackim. W czołowej dziesiątce klasyfikacji jest jeszcze Andrzej Stękała (7. miejsce) i Piotr Żyła (10.).

Gdzie obejrzeć konkurs w Innsbrucku w telewizji i internecie (stream)?

Niedzielny konkurs w Innsbrucku rozpocznie się o godz. 13.30, a o godz. 12 poprzedzi go seria próbna. Transmisję telewizyjną z zawodów przeprowadzi pierwszy program Telewizji Polskiej, TVP Sport, a także Eurosport. W internecie natomiast konkurs oglądać można będzie za pośrednictwem strony internetowej tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnych TVP Sport i Eurosport Player.

Transmisja:

  • 12:30 - TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport
  • 12:50 - Eurosport 1, Eurosport Player
  • 13:15 - TVP1
Więcej o: