Komentator oszalał z radości po rekordzie Kubackiego. "Fantastyczny, rewelacyjny!" [WIDEO]

"Fantastyczny Kubacki! Rewelacyjny! Nowy rekord skoczni!" - emocjonował się rumuński komentator, gdy Dawid Kubacki lądował po rekordowym skoku w Garmisch-Partenkirchen.

Polak w drugiej serii osiągnął 144 metry i w znakomitym stylu pobił rekord skoczni. Skok Kubackiego wywołał euforię nie tylko wśród polskich fanów. Komentator rumuńskiego Eurosportu wprost szalał z radości, gdy Kubacki wylądował po swej próbie.

 

"Fantastyczny Kubacki! Rewelacyjny! Nowy rekord skoczni!" - zachwycał się Rumun. Nagranie z jego entuzjastyczną reakcją staje się hitem internetu. Polak za swój skok zebrał zresztą mnóstwo pochwał z całego świata.

Kubacki trzeci w kwalifikacjach w Innsbrucku

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

Przypomnijmy, że 30-latek w czwartek nie tylko pobił rekord skoczni, ale i wygrał noworoczne zawody w Garmisch-Partenkirchen, wyprzedzając Norwega Halvora Egnera Graneruda i Piotra Żyłę. Czwarty był Kamil Stoch, a dziesiąty Andrzej Stękała.

Kubacki okazał się też najlepszy wśród biało-czerwonych w trakcie sobotnich kwalifikacji do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Zwycięzca z Ga-Pa był trzeci. Najlepszy był lider klasyfikacji łącznej Pucharu Świata i TCS Halvor Egner Granerud.

W klasyfikacji generalnej turnieju prowadzący Granerud ma cztery punkty przewagi nad drugim Karlem Geigerem, 6,7 pkt nad trzecim Stochem i 8,6 nad czwartym Kubackim. W czołowej dziesiątce klasyfikacji jest jeszcze Andrzej Stękała (7. miejsce) i Piotr Żyła (10.).

Początek niedzielnego konkursu o 13.30. Transmisja w TVP i TVP Sport, relacja na żywo w Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA