Kapitalny Kubacki, świetni Stoch i Żyła! Komplet Polaków w konkursie w Innsbrucku

Komplet Polaków (siedmiu) zakwalifikował się do niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Najlepiej z biało-czerwonych w kwalifikacjach poradził sobie Dawid Kubacki, który był trzeci. Wygrał lider klasyfikacji łącznej Pucharu Świata i TCS Halvor Egner Granerud.

Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki - w takim składzie Polacy przystąpili do sobotnich kwalifikacji w Innsbrucku. W niedzielę zobaczymy całą siódemkę, choć nie wszyscy mogą być zadowoleni ze swoich prób w serii eliminacyjnej.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Zgodnie z planem

Wielkich zaskoczeń nie było. Czwórka biało-czerwonych, zajmująca miejsca w pierwszej dziesiątce "generalki" Turnieju Czterech Skoczni, zaprezentowała się bardzo dobrze. Kubacki skoczył 128 metrów i był trzeci, Stoch pofrunął 125 m, co dało mu 5. lokatę, Żyła był ósmy po skoku na odległość 125,5 m, a Stękała zakończył kwalifikacje na 13. miejscu (124 m). Pochwalić należy też Aleksandra Zniszczoła, który skoczył 119 metrów i zajął 23. pozycję.

Nieco gorzej zaprezentowali się Murańka i Kot. Pierwszy był dopiero 40., drugi 47. Dalekie miejsca oznaczające trudniejszych rywali w konkursowych parach z pewnością nie są dobrymi informacjami dla tej dwójki. W niedzielę o awans do serii finałowej będzie im bardzo trudno, zwłaszcza Kotowi, który zmierzy się z rewelacyjnie skaczącym Markusem Eisenbichlerem, mistrzem świata w lotach i wiceliderem Pucharu Świata. Szanse Polaków w poszczególnych parach ocenił na twitterze dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak.

FIS prosi się o kolejny koronawirusowy skandal. Kuriozalny terminarz testówFIS prosi się o kolejny koronawirusowy skandal. Kuriozalny terminarz testów

Kwalifikacje wygrał lider Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni Norwego Halvor Egner Granerud (129 m), a pierwszą trójkę uzupełnili Austriak Daniel Huber (127,5 m) i wspomniany już wcześniej Kubacki (128 m). Dobry skok oddał również inny faworyt do wygrania TCS Eisenbichler, który uzyskał 127 metrów i zajął w sobotę 4. lokatę.

W klasyfikacji generalnej turnieju prowadzący Granerud ma 4 punkty przewagi nad drugim Karlem Geigerem, 6,7 pkt nad trzecim Stochem i 8,6 nad czwartym Kubackim. W czołowej dziesiątce klasyfikacji jest jeszcze Andrzej Stękała (7. miejsce) i Piotr Żyła (10.).

Więcej o: