Kubacki znokautował rywali! Rekord skoczni i wielkie zwycięstwo. Trzech Polaków w "4"!

Dwóch Polaków na podium noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen! Dawid Kubacki wygrał drugi konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni, a Piotr Żyła był trzeci!

Polacy świetnie spisywali się już podczas serii próbnej przed zawodami, gdy na drugim miejscu był Piotr Żyła, a na trzecim Kamil Stoch. Uzyskali dwie najdłuższe odległości i wydawało się, że podobnie będzie w pierwszej serii konkursowej. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Świetny konkurs Polaków w Ga-Pa!

W niej jeszcze lepiej od nich spisał się Dawid Kubacki, który po skoku na 139 metrów był drugi. Stoch zajmował trzecie miejsce po uzyskaniu 135 metrów. Prowadził Halvor Egner Granerud (137 metrów), lider Pucharu Świata. Norweg przegrywał jednak o punkt z Kamilem Stochem w wirtualnej klasyfikacji 69. TCS. W najlepszej "dziesiątce" byli także szósty Andrzej Stękała i Piotr Żyła. 

Ostatecznie zwycięstwo rekordem skoczni pobitym o pół metra - 144 metry - wyrwał Dawid Kubacki! Drugi był Halvor Egner Granerud, który uzyskał 136 metrów. Piotr Żyła awansował za to na trzecią pozycję po skoku na 137 metrów. Kamil Stoch skończył zawody na czwartej pozycji po skoku na 132 metry.

W "dziesiątce" znalazł się także Andrzej Stękała, który zajął dziesiąte miejsce, w drugiej serii skoczył 133 metry. Po skokach na 130,5 i 126 metrów 22. był Klemens Murańka. W pierwszej serii po rywalizacji w parach KO odpadli Maciej Kot (126,5 metra i porażka z Richardem Freitagiem - 129 metrów) i Aleksander Zniszczoł. 

Kolejny konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni już w niedzielę, 3 stycznia. Zawodnicy przeniosą się do Austrii i wezmą udział w zawodach na skoczni Bergisel w Innsbrucku.

Więcej o: