Turniej Czterech Skoczni 2020. Gdzie obejrzeć konkurs w Ga-Pa? Transmisja live w TV i internecie (stream online)

W piątek czekają nas kolejne emocje związane z walką o triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Tradycyjnie w Garmisch-Partenkirchen odbędzie się noworoczny konkurs, drugi z czterech, na które składa się cały cykl. Czy Kamil Stoch potwierdzi, że jest jednym z faworytów do zwycięstwa w TCS? Sprawdź, gdzie obejrzysz transmisję TV i w internecie z piątkowego konkursu.

Stoch rozpoczął zmagania w 69. edycji turnieju od zajęcia 2. miejsca w Oberstdorfie, a do zwycięzcy, Niemca Karla Geigera, stracił tylko 2,8 pkt. W Garmisch Polak bez wątpienia jest w stanie powalczyć o awans na pozycję lidera w "generalce" TCS.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

W konkursie zobaczymy aż siedmiu Polaków. Choć biało-czerwoni zakwalifikowali się w komplecie, to w samych zawodach czeka ich trudne zadanie. Pary, w których polscy skoczkowie rywalizować będą w 1. serii, zapowiadają się na wyrównane starcia. Zdecydowanym faworytami są w nich spośród Polaków jedynie Dawid Kubacki (8. miejsce w kwalifikacjach) i właśnie Stoch (6.). Pierwszy będzie walczył z Estończykiem Artim Aigro, a drugi z Viktorem Polaskiem.

Piotr Żyła będzie rywalizował z rewelacją MŚ w lotach - Michaelem Hayboeckiem, Andrzej Stękała z Domenem Prevcem, Klemens Murańka z Naokim Nakamurą, a Maciej Kot z Richardem Freitagiem. Wszystkie te pary to zawodnicy o dość wyrównanej obecnie formie. Najtrudniejsze zadanie będzie miał Aleksander Zniszczoł, który trafił na Stefana Krata.

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek, który wyprzedził Norwega Halvora Egnera Graneruda. Lider Pucharu Świata postraszył jednak rywali - skoczył aż 143 metry, ale przegrał z Laniskiem ze względu na niskie noty od sędziów. Trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler. Lider Turnieju Czterech Skoczni, Karl Geiger, był piąty. W kwalifikacjach nie wystąpił Markus Lindvik, który z powodu bólu zęba wycofał się z rywalizacji w Ga-Pa.

Transmisja live w TV i internecie (stream na żywo)

Zawody w Garmisch-Partenkirchen transmitowane będą przez pierwszy program Telewizji Polskiej. Transmisja w TVP 1 rozpocznie się o godz. 13.50. Internetowy stream na żywo na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport od godz. 13.30. Zawody pokaże również na swojej antenie Eurosport (stream dostępny w aplikacji Eurosport Player).

Program zawodów w Ga-Pa:

12:30 – seria próbna

14:00 – konkurs indywidualny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.