Bardzo trudne pary polskich skoczków! Tylko dwóch polskich faworytów w KO

Anże Lanisek wygrał kwalifikacje do noworocznego konkursu w Ga-Pa. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce. Wszyscy Polacy awansowali do konkursu, ale los nie był dla nich łaskawy. W systemie KO aż pięciu Polaków trafiło na bardzo mocnych przeciwników.

Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który w dość trudnych warunkach skoczył 132,5 metra. Dobre noty od sędziów i punkty dodane za wiatr sprawiły, że zajął 6. miejsce. Bardzo dobrze spisał się także Andrzej Stękała, który wylądował na 133. metrze. Po swoim skoku nie ukrywał radości i słusznie - ten skok dał mu 9. miejsce. Dawid Kubacki nie mógł być tak szczęśliwy, przede wszystkim z powodu warunków. Pomimo silnego wiatru w plecy osiągnął 128 metrów i był klasyfikowany przed Stękałą, na 8. pozycji.

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

Marius Lindvik wykluczony z walki o wygranie TCS! Marius Lindvik wykluczony z walki o wygranie TCS! "Jest już w Innsbrucku"

Trudne pary Polaków w Ga-Pa

Klemens Murańka zajął 26. miejsce, a Maciej Kot był 29. Niestety dużego pecha miał Piotr Żyła, który nie poradził sobie w trudnych warunkach i zajął dopiero 39. miejsce. Zły skok oddał też Aleksander Zniszczoł, który był 47..

Kubacki odpalił bombę! Skoczył dalej od rekordu skoczni, ale rekordzistą nie zostanie [WIDEO]Kubacki odpalił bombę! Skoczył dalej od rekordu skoczni, ale rekordzistą nie zostanie [WIDEO]

Biało-czerwoni mieli pecha w systemie KO. Trafili tutaj na bardzo trudnych lub wyrównanych przeciwników. Zdecydowanymi faworytami w swoich parach są tylko Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Pierwszy będzie walczył z Estończykiem Artim Aigro, a Stoch z Viktorem Polaskiem. 

Piotr Żyła będzie walczył z rewelacją MŚ w lotach - Michaelem Hayboeckiem, Andrzej Stękała z Domenem Prevcem, Klemens Murańka z Naokim Nakamurą, a Maciej Kot z Richardem Freitagiem. Wszystkie te pary to zawodnicy o dość wyrównanej obecnie formie. Najtrudniejsze zadanie będzie miał Aleksander Zniszczoł, który trafił na Stefana Krata. 

Wszystkie pary do obejrzenia poniżej:

Noworoczny konkurs rozpocznie się o godzinie 14. Wcześniej o 12.30 zaplanowano serię próbną.

Więcej o: