Polacy w czołówce najlepiej zarabiających skoczków. Stoch zgarnął najwięcej

Kamil Stoch po 2. miejscu, które zajął we wtorek w Oberstdorfie, stał się najlepiej zarabiającym Polakiem w obecnym sezonie Pucharu Świata. Lider polskiej kadry zarobił już w obecnych zmaganiach ponad 140 tys. złotych.

Niemiec Karl Geiger wygrał inaugurujący 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni konkurs w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął świetnie dysponowany Kamil Stoch, który zaliczył także duży awans w klasyfikacji generalnej (z 10. miejsca na trzecie), a trzeci był Norweg Marius Lindvik.

Wielki awans Kamila Stocha! Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu ŚwiataWielki awans Kamila Stocha! Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

Oprócz awansu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Kamil Stoch zanotował także spory awans w klasyfikacji najlepiej zarabiających zawodników. Lider polskiej kadry zarobił już w tym sezonie ponad 33 tys. franków szwajcarskich, czyli nieco ponad 140 tys. złotych. Tę listę otwierają, podobnie jak klasyfikację generalną Pucharu Świata, Norweg Halvor Egner Granerud (blisko 290 tys. złotych) i Niemiec Markus Eisenbichler (ponad 250 tys. złotych).

Wśród Polaków na zarobki nie może narzekać także Dawid Kubacki, który znajduje się w tym zestawieniu na 5. miejscu. Mistrz świata z Seefeld zarobił w tym sezonie blisko 30 tys. franków szwajcarskich, czyli niespełna 125 tys. złotych. Niewiele mniej na skoczni zarobił Piotr Żyła - nieco ponad 123 tys. złotych.

Nawet Eisenbichler wybuchł na TCS. Nawet Eisenbichler wybuchł na TCS. "Niegodne". Prestiż imprezy zszargany

Najlepiej zarabiający skoczkowie w Pucharze Świata:

  1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 68 tys. franków (ok. 287 tys. złotych)
  2. Markus Eisenbichler (Niemcy) - 59,3 tys. franków (ok. 250 tys. złotych)
  3. Kamil Stoch - 33,2 tys. franków (ok. 140 tys. złotych)
  4. Pius Paschke (Niemcy) - 29,7 tys. franków (ok. 125 tys. złotych)
  5. Dawid Kubacki - 29,6 tys. franków (ok. 125 tys. złotych)
  6. Karl Geiger (Niemcy) - 29,4 tys. franków (ok. 124 tys. złotych)
  7. Piotr Żyła - 29,2 tys. franków (ok. 123 tys. złotych)
Więcej o: