Stefan Kraft wściekły po konkursie w Oberstdorfie. "Ciężko"

- Warunki nie były całkowicie fair - mówił po konkursie w Oberstdorfie dla telewizji ORF Stefan Kraft. Jeden z faworytów do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni zdradził także, że dalej ma problemy zdrowotne.

Stefan Kraft zajął szóste miejsce w otwierającym 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni konkursie w Oberstdorfie. Austriak uzyskał najpierw 126,5, a w drugiej serii 125 metrów i traci 17,5 punktu do lidera klasyfikacji generalnej TCS, Niemca Karla Geigera. Typowany na jednego z faworytów przed rozpoczęciem rywalizacji zawodnik nie był jednak w pełni zadowolony z warunków, w jakich odbywały się zawody, skrytykował tym samym pracę jury. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Kraft o konkursie w Oberstdorfie: Zrobiło się ciężko

- Warunki nie były całkowicie fair. Ja dostałem ponad 8 punktów za wiatr z tyłu, a "Eisei" (Markus Eisenbichler, który w drugiej serii oddał skok na 142 metry i z 27. miejsca awansował na piąte) nie ma za wiatr praktycznie nic (zgodnie z protokołem FIS: 3,5 punktu - przyp.red.) z dłuższego rozbiegu, bo skakał z siedemnastej belki, a ja z piętnastej. Wtedy zrobiło się ciężko - mówił dla telewizji ORF Stefan Kraft cytowany przez portal oe24.at, który na podstawie jego wypowiedzi nazwał wtorkowy konkurs "wietrzną loterią". 

Ziga Jelar po konkursie w Oberstdorfie dziękował PolakomRywal dziękuje polskim skoczkom. "Trudno mi opisać, jak bardzo się cieszę". Najlepszy wynik w sezonie

Dalszy ciąg problemów zdrowotnych Krafta. "Muszę popracować nad swoim ciałem"

To jednak niejedyny wątek, który Kraft poruszył w rozmowie dla ORF. Został zapytany o swoje problemy zdrowotne, które zabrały mu udział w mistrzostwach świata w lotach i jak się okazało, one nie zniknęły. - Mogłem skakać, ale sytuacja jest już dość daleko od tak dobrej jak po przyjeździe tutaj. Myślę, że muszę popracować nad swoim ciałem przed zawodami w Garmisch-Partenkirchen i tam na szczęście powinno już być dobrze - uspokoił Kraft. 

Kamil Stoch odpalił! Perfekcja jest blisko. Kamil Stoch odpalił! Perfekcja jest blisko. "Zginął problem"

W poprzednich latach to właśnie w Ga-Pa Austriak miał największe problemy ze swoją formą podczas Turnieju Czterech Skoczni i marnował swoje szanse na końcowy triumf. - Nie obawiam się, jeśli fizycznie będzie wszystko w porządku, to jestem pewny swojej formy - wskazał zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 2014/2015. Treningi i kwalifikacje na Grosse Olympiaschanze zaplanowano na czwartek, 31 stycznia, a konkurs odbędzie się dzień później. 

Więcej o: