Niesamowity wyczyn Kamila Stocha! Polak był najlepszym zawodnikiem dekady

Kamil Stoch jest najlepszym skoczkiem Pucharu Świata w drugiej dekadzie XXI wieku (2011-2020) - informuje Adam Bucholz ze skijumping.pl.

Ponad 10 tysięcy punków. Dokładnie 10728. Tyle zgromadził Kamil Stoch w ostatniej dekadzie. Począwszy od noworocznej rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen z 1 stycznia 2011 roku, kiedy zajął 25. miejsce aż do wtorkowego konkursu w Oberstdorfie, gdzie zajął drugie miejsce i po raz 73. w karierze stanął na podium.

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Tak wygląda klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni. Minimalna strata Stocha do lidera!Tak wygląda klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni. Minimalna strata Stocha do lidera!

W drugiej dekadzie XXI wieku, która właśnie w skokach dobiega końca, nie ma lepszego od Stocha. Drugi w tym nietypowym zestawieniu, które przygotował Adam Bucholz ze skijumping.pl, jest Stefan Kraft. Ale do Stocha mu daleko, bo Austriak w 270 konkursach, które zostały rozegrane w tym czasie, zgromadził 8939 punktów. Trzeci Peter Prevc - zdobywca Kryształowej Kuli z 2016 roku - 8810 punktów.

Wtorkowy konkurs w Oberstdorfie wygrał Karl Geiger. Do finałowej serii poza Stochem awansowało czterech Polaków. Andrzej Stękała był 7., Dawid Kubacki 15., Piotr Żyła 21., a Klemens Murańka 30. Drugi konkurs TCS odbędzie się w Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen. Początek o 14.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .