Kamil Stoch najlepszy w treningu Polaków przed konkursem w Oberstdorfie [WIDEO]

W serii treningowej zorganizowanej jedynie dla Polaków, która otworzyła wtorkowe zmagania podczas Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, najlepszy był Kamil Stoch. Skoczył 129,5 metra, dalej o cztery metry od kolejnego zawodnika. Początek pierwszej serii konkursowej już o 16:30. O 15:00 rozpocznie się seria próbna. Relacja na żywo na Sport.pl

W Oberstdorfie Polacy mogli wystąpić dzięki negatywnym wynikom testów, które wykonano im w poniedziałkowy wieczór. Wcześniej byli wykluczeni po pozytywnym teście Klemensa Murańki, ale organizatorzy zmienili decyzję po reakcji lokalnych władz sanitarnych. Wtorkowa rywalizacja rozpoczęła się od serii treningowej, w której udział wzięli tylko Polacy. Na starcie pojawiło się wszystkich siedmiu Polaków, których do występu w 69. Turnieju Czterech Skoczni nominował Michal Doleżal: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. 

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

Trening tylko dla Polaków otworzył rywalizację w Oberstdorfie. Stoch najdalej

Ostatecznie najdalej z polskich skoczków w tej nietypowej serii skoczył Kamil Stoch, który uzyskał 129,5 metra. Za nim znaleźli się Aleksander Zniszczoł (125,5 metra) i Dawid Kubacki (125 metrów). Najsłabszy skok oddał Klemens Murańka - 111 metrów. Niestety na razie nie poznaliśmy not zawodników, wiatr podczas ich prób mógł nie być mierzony, a seria liczona jedynie jako nieoficjalna. Odległości podawał Dominik Formela z portalu skijumping.pl, który poinformował także, że wszystkie próby zostały oddane z 14. belki. 

Odległości Polaków:

  1. Kamil Stoch - 129,5 metra
  2. Aleksander Zniszczoł - 125,5 metra
  3. Dawid Kubacki - 125 metrów
  4. Andrzej Stękała - 124 metry
  5. Piotr Żyła - 123 metry
  6. Maciej Kot - 111,5 metra
  7. Klemens Murańka - 111 metrów

Mogło się potoczyć zupełnie inaczej. Małysz: Nie tyle się udało, my to wywalczyliśmyMogło się potoczyć zupełnie inaczej. Małysz: Nie tyle się udało, my to wywalczyliśmy

Przed zawodnikami jeszcze dwa wydarzenia na Schattenbergschanze - seria próbna o 15 i konkurs o 16:30, w których weźmie udział wszystkich 62 zgłoszonych do rywalizacji zawodników. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Znakomity trener wskazał dwóch Polaków w roli faworytów TCS. Znakomity trener wskazał dwóch Polaków w roli faworytów TCS. "Stoch wróci na szczyt"

Zawody w Oberstdorfie są pierwszymi w 69. Turnieju Czterech Skoczni - potem rywalizacja przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen (31 grudnia - 1 stycznia), Innsbrucka (2-3 stycznia) i Bischofshofen (5-6 stycznia). Zwycięzcą imprezy w zeszłym sezonie był Dawid Kubacki.

Adam Małysz z psem podczas rozmowy dla TVN24Małysz: Niemcy badali testy Murańki po dwa razy. Sami nie mogli w to uwierzyć

Więcej o: