Żyła o decyzji ws. startu Polaków. "Maciej przyznał się do winy". I cytuje Kota

Wypuścili nas. Wszystko skączyło sie dobrze [oryginalna pisownia] - taki post na instagramie zamieścił Piotr Żyła. - Klemens wyzdrowiał, a Maciej przyznał się do winy - żartuje polski skoczek.

To było szalonych kilkadziesiąt godzin dla polskich skoczków. Chociaż Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot mieli negatywny wynik testu na COVID-19, to z powodu pozytywnego wyniku u Klemensa Murańki, Polacy zostali wykluczeni z pierwszego konkursu w Oberstdorfie. Później jednak okazało się, że biało-czerwoni ostatecznie wystartują. Sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkiel, poinformował, że we wtorkowy poranek polscy skoczkowie mieli negatywne wyniki testów na koronawirusa, co sprawiło, że kadra Michala Doleżala została dopuszczona do zawodów w Oberstdorfie. Całe zamieszanie w swoim stylu skomentował Żyła.

Kamil Stoch zareagował na decyzję ws. startu Polaków w OberstdorfieKamil Stoch komentuje decyzję o starcie Polaków. "Przecież to czas cudów"

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

- Wypuścili nas. Wszystko skączyło sie dobrze, Klimek wyzdrowiał, Maciek przyznał sie do winy cytuje: Tak siedziałem na przeciwko Klimka Murańki, ale już więcej nie bede. I teraz zostało tylko skakać. Możemy jechać na skocznie [oryginalna pisownia] - taki post na Instagramie umieścił Żyła.

 

Niemieckie media totalnie się pogubiły. Tłumaczą Niemieckie media totalnie się pogubiły. Tłumaczą "o co chodzi z polskimi skoczkami"

Post Żyły to nawiązanie do sytuacji z poniedziałku, którą skomentował tak: "Hmmm. Ciekawa sytuacja. Robisz test w Wigilię - negatywny. Jedziesz dzień wcześniej na turnee specjalnie, żeby zrobić test - negatywny. Powtarzasz test trzy godziny przed treningiem oficjalnym - negatywny. I nie możesz startować, bo jesteś w pokoju z Maćkiem Kotem (3 razy negatywny wynik testu), który podobno siedział na posiłku naprzeciwko Klimka Murańki, któremu test wyszedł trochę pozytywny. A drugi jego test pewnie będzie wieczorem, jak już się nie zakwalifikujemy. Podsumowując: "pozytywny" kabaret. Winny: Maciej Kot - napisał na Facebooku w swoim, lekko ironicznym, stylu.

Zawody w Oberstdorfie są pierwszymi w 69. Turnieju Czterech Skoczni - potem rywalizacja przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen (31 grudnia - 1 stycznia), Innsbrucka (2-3 stycznia) i Bischofshofen (5-6 stycznia). Zwycięzcą imprezy w zeszłym sezonie był Dawid Kubacki. 

Jaki jest plan wtorkowych zawodów?

  • 14.30 - trening dla siedmiu Polaków
  • 15.00 - seria próbna dla wszystkich 62 skoczków
  • 16.30 - pierwsza seria z udziałem wszystkich

Relację będziecie mogli śledzić na Sport.pl.

Oficjalnie: Polska zostanie przywrócona pod jednym warunkiem. Nowy plan dnia specjalnie pod PolakówOficjalnie: Polska zostanie przywrócona pod jednym warunkiem. Nowy plan dnia specjalnie pod Polaków