Parodia z testami przed TCS. Niemcy też sprawdzili. Horngacher: Przedziwna sytuacja

Jak informuje Niemiecki Związek Narciarski fizjoterapeuta, który w poniedziałek opuścił Oberstdorf ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa, we wtorek rano otrzymał negatywny wynik ponowionego testu! - To przedziwna sytuacja - skomentował Stefan Horngacher.

Fizjoterapeuta razem z Klemensem Murańką był jedną z czterech osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa spośród 760, które przechodziły badania przed zawodami. Zaraz po tym, jak otrzymał wynik, miał opuścić Oberstdorf własnym transportem. Nie był także w bezpośrednim kontakcie z zawodnikami czy niemieckim sztabem, jak oceniły lokalne władze sanitarne. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Ponowny test niemieckiego fizjoterapeuty także negatywny. Kolejne niepotrzebne zamieszanie

We wtorek rano podobnie jak w przypadku Murańki, tak i niemieckiemu fizjoterapeucie przyszedł negatywny wynik testu. - Negatywny był zarówno ten szybszy test, jak i PCR. Więc to przedziwna sytuacja - skomentował Stefan Horngacher wypowiadający się w komunikacie DSV. 

Polscy skoczkowie wystartują w Oberstdorfie! Negatywne wyniki testów!Polscy skoczkowie wystartują w Oberstdorfie! Negatywne wyniki testów!

Wciąż nie wiadomo, czy fizjoterapeuta dołączy do zespołu ani, czy będzie wracał do niemieckiego sztabu już na zawody w Garmisch-Partenkirchen. To kolejna sytuacja z niepotrzebnym zamieszaniem po jak się okazało fałszywie pozytywnym testem na koronawirusa podczas zawodów w Oberstdorfie. 

Kolejna wpadka organizatorów TCS. Austriak straci nagrodę?Kolejna wpadka organizatorów TCS. Austriak straci nagrodę?

Wtorek ze zmienionym programie. Najpierw seria tylko dla Polaków, pozostałe dla wszystkich zawodników

Zarówno polskich, jak i niemieckich zawodników czeka teraz start w odświeżonym i zmienionym wtorkowym programie zawodów w Oberstdorfie. 

  • 14.30 - trening dla siedmiu Polaków (przy negatywnych wynikach testów z poniedziałkowego wieczoru)
  • 15.00 - seria próbna dla wszystkich 62 skoczków
  • 16.30 - pierwsza seria konkursowa z udziałem wszystkich 62 skoczków

Adam Małysz pozuje z rowerem za 40 tysięcy złotychNajwiększa zagadka w polskiej kadrze. "Oby rozwalił rywali, a nie skocznię"

Zawody w Oberstdorfie są pierwszymi w 69. Turnieju Czterech Skoczni - potem rywalizacja przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen (31 grudnia - 1 stycznia), Innsbrucka (2-3 stycznia) i Bischofshofen (5-6 stycznia). Zwycięzcą imprezy w zeszłym sezonie był Dawid Kubacki.