Polscy skoczkowie wystartują w Oberstdorfie! Negatywne wyniki testów!

Jak poinformował Sport.pl sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkiel, polscy skoczkowie mieli negatywne wyniki testów na koronawirusa we wtorkowy poranek! To oznacza, że kadra Michala Doleżala zostanie dopuszczona do zawodów w Oberstdorfie!

Infromację przekazaną przez Winkiela potwierdziło skaczemy.pl. - Polscy reprezentanci wszyscy z negatywnymi testami Covid-19 co jest ostateczną nieodwołalną przepustką do dzisiejszego konkursu w Oberstdorfie.  - czytamy na profilu na Twitterze portalu.

Polscy skoczkowie z negatywnymi testami we wtorek! Wystartują w 69. TCS!

To najbardziej pozytywny z możliwych scenariuszy, bo Polacy pomimo wcześniejszego wykluczenia z pierwszego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni, zostaną do niego dopuszczeni. 

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

Jak to zatem będzie wyglądało? Najpierw siedmiu polskich skoczkowie powinni dostać szanse na oddanie skoku treningowego. Potem odbędzie się seria próbna, w której wezmą udział wszyscy skoczkowie. Następnie rozegrany zostanie konkurs z udziałem wszystkich 62 zawodników, ale bez par KO. To oznacza, że poniedziałkowe kwalifikacje zostaną unieważnione.

Jak wygląda nowy plan na wtorek w Oberstdorfie?

  • 14.30 - trening dla siedmiu Polaków (przy negatywnych wynikach testów z poniedziałkowego wieczoru)
  • 15.00 - seria próbna dla wszystkich 62 skoczków
  • 16.30 - pierwsza seria z udziałem wszystkich

Zawody w Oberstdorfie są pierwszymi w 69. Turnieju Czterech Skoczni - potem rywalizacja przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen (31 grudnia - 1 stycznia), Innsbrucka (2-3 stycznia) i Bischofshofen (5-6 stycznia). Zwycięzcą imprezy w zeszłym sezonie był Dawid Kubacki.

Więcej o: