Oficjalnie: Polska zostanie przywrócona pod jednym warunkiem. Nowy plan dnia specjalnie pod Polaków

Kwalifikacje zostaną unieważnione, a we wtorek zobaczymy dwie serie próbne, w tym jedną specjalną, tylko dla siedmiu naszych skoczków - to plan organizatorów konkursu w Obertsdorfie na start 69. Turnieju Czterech Skoczni. Plany wejdą w życie, bo we wtorek potwierdzono już negatywne wyniki kolejnych testów Polaków i ich udział w zawodach.

O godzinie 21 odbyło się TCM, czyli spotkanie kapitanów reprezentacji, w czasie którego FIS niejako przyznał się do błędu. Potwierdzono, że jeśli czwarta seria testów w polskiej kadrze da negatywne wyniki, to Polska we wtorek dostanie szanse startu! 

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

Jak to będzie wyglądało? Najpierw siedmiu polskich skoczkowie powinni dostać szanse na oddanie skoku treningowego. Potem odbędzie się seria próbna, w której wezmą udział wszyscy skoczkowie. Następnie rozegrany zostanie konkurs z udziałem wszystkich 62 zawodników, ale bez par KO. To oznacza, że poniedziałkowe kwalifikacje zostaną unieważnione.

Nowy plan na wtorek:

  • 14.30 - trening dla siedmiu Polaków (przy negatywnych wynikach testów z poniedziałkowego wieczoru) 
  • 15.00 - seria próbna dla wszystkich 62 skoczków
  • 16.30 - pierwsza seria z udziałem wszystkich

Po stronie Polaków stoją nawet rywale. Po stronie Polaków stoją nawet rywale. "W pełni na to zasługują"

FIS ugiął się pod presją

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Klemens Murańka nie skakali w poniedziałek w Oberstdorfie ani w treningach, ani w kwalifikacjach. Nie zostali dopuszczeni do startu, ponieważ sobotni test Murańki na covid był niejednoznacznie pozytywny. W poniedziałkowe przedpołudnie nasz zespół przetestowano jeszcze raz. A wynik Murańki poznaliśmy dopiero po kwalifikacjach - negatywny.

Wobec tego Polacy zaczęli domagać się zgody na start niesprawiedliwie wykluczonych zawodników. W poniedziałkowy wieczór jeszcze raz przetestowano całą naszą 16-osobową kadrę przebywającą w Oberstdorfie (siedmiu zawodników i dziewięć osób ze sztabu szkoleniowego).

Skoki narciarskie. Polska na trzecim miejscu w konkursie drużynowym w WiślePZN stanowczo reaguje ws. konkursu w Oberstdorfie. "Niemcy nie będą mieli wyjścia"

Ostatecznie testy Polaków dały negatywne wyniki i tym samym zawodnicy zostali dopuszczeni do zawodów w Oberstdorfie!

Więcej o: