Organizatorzy TCS mają plan na włączenie Polaków do rywalizacji w Oberstdorfie

Polacy jednak wystartują w Obertdorfie? Istnieje taka możliwość! Wszystko zależeć będzie od wyników testów na obecność koronawirusa, które nasi skoczkowie przejdą jeszcze w poniedziałek. Decyzja zapadnie we wtorek rano.

Do kuriozalnych wydarzeń dochodzi w Oberstdorfie na niespełna 24 godziny przed rozpoczęciem pierwszego konkursu w Turnieju Czterech Skoczni. W poniedziałek przed południem polscy skoczkowie zostali wykluczeni z konkursu z powodu niejednoznacznego wyniku testu na obecność koronawirusa u Klemensa Murańki. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Tego samego dnia, po godzinie 18:00, polska kadra otrzymała wynik kolejnego testu, który wykonano w poniedziałek po godzinie 11. Jak się okazało, Murańka koronawirusem zakażony jednak nie jest. Oznacza to, że nasza kadra została wykluczona z rywalizacji na podstawie niejednoznacznego wyniku testu, który został obalony dokładnym badaniem.

Adam Małysz pozuje z rowerem za 40 tysięcy złotychAdam Małysz zapowiada protest. "To absurd. Niemcy są w podobnej sytuacji"

Polacy jednak wystartują w Oberstdorfie?!

I co teraz? O 16:30 rozegrane zostały kwalifikacje do wtorkowego konkursu, który oczywiście odbył się bez Polaków. Nie oznacza to jednak, że nasi skoczkowie w Oberstdorfie nie wystartują. I nie chodzi tu o kadrę B, która mogłaby do Niemiec dojechać.

Miażdżąca ocena decyzji ws. niemieckich skoczków. Miażdżąca ocena decyzji ws. niemieckich skoczków. "To niemożliwe. Skandal, nie do obrony"

Jak poinformował Kacper Merk z Eurosportu, jeśli kolejny test u Murańki da wynik negatywny, poniedziałkowe kwalifikacje zostaną anulowane, a kolejne odbędą się we wtorek rano. Decyzją niemieckiego sanepidu jeszcze w poniedziałek wszyscy skoczkowie przejdą kolejne testy. Ich wyniki znane będą we wtorek i to od ich wyniku zależeć będzie to, czy Polacy wystartują w Oberstdorfie.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli kwalifikacje zostaną powtórzone, to konkurs odbędzie się w tradycyjny sposób, a nie systemem KO. Początek konkursu zaplanowany jest na godzinę 16:30.