Klemens Murańka z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa!

Klemens Murańka ma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa! To wyniki poniedziałkowego, ponownego testu PCR.

Kilka minut po godzinie 18 do reprezentacji Polski przyszła informacja. Klemens Murańka ma negatywny wynik ponownego testu na obecność koronawirusa! Nasza kadra została więc wykluczona z walki o zwycięstwo w TCS na podstawie jednego, niejednoznacznego wyniku testu, który został obalony kolejnym dokładnym badaniem.

Zobacz wideo toch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Niestety, Niemcy nie chcieli przeprowadzić testu w niedzielę wieczorem, a wtedy nie byłoby żadnych problemów. Biało-czerwoni mogliby przystąpić do rywalizacji w poniedziałek. Niestety, testy wykonano dopiero o 11 w poniedziałek. Zapewniono nas, że wyniki będą o godzinie 13, ale na wyniki biało-czerwoni musieli czekać... do zakończenia kwalifikacji.

Wynik był negatywny co oznacza, że reprezentacja Polski jest zwolniona z kwarantanny.

Bajzel, chaos i wielki skandal

Sześciu skoczków i cały sztab reprezentacji Polski w ostatnich czterech dniach otrzymali trzy negatywne wyniki testów na koronawirusa. Niepewny był tylko jeden - Klemensa Murańki. Mimo to organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni do samego końca przeciągnęli decyzję ws. reprezentacji Polski. I ta pojawiła się w momencie, gdy kadra... przechodziła dodatkowe badania w poniedziałek. One również dały negatywne wyniki u pozostałych skoczków, a test Murańki został przetransportowany do laboratorium, gdzie wykonano dokładne badanie. Było negatywne.

To wszystko wygląda niestety na kompletny bajzel, do którego FIS sam doprowadził swoim brakiem decyzyjności i jasnych reguł związanych z przeprowadzeniem tegorocznego Pucharu Świata. FIS postanowił pozbyć się jakiejkolwiek odpowiedzialności i nie przygotował żadnych reguł. Poza jedną "decyzje podejmują lokalne władze". Ale te w tej sytuacji zawiodły. Bezprawnie uniemożliwiły start naszej kadrze w kwalifikacjach Turnieju Czterech Skoczni. 

Reprezentacja Polski będzie się od tego odwoływać. Jednym rozwiązaniem dla FIS-u jest uznanie poniedziałkowych kwalifikacji za nieodbyte i dopuszczenie do konkursu wszystkich skoczków, także tych, co się nie zakwalifikowali w poniedziałek. Innym rozwiązaniem jest ponowne rozegranie pełnych kwalifikacji. W innym wypadku nasza kadra może wejść na drogę sądową i będzie miała wszystkie karty w swoich rękach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.