Polscy skoczkowie jednoznacznie komentują wykluczenie. Maciej Kot zrobił to najkrócej

Polscy skoczkowie, którzy nie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, komentują decyzję gospodarzy w mediach społecznościowych. Głos w sprawie zabrał też Adam Małysz.

Polscy skoczkowie nie wystartują w pierwszy konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W poniedziałek nasi skoczkowie zostali wykluczeni z rywalizacji po tym, jak niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał Klemens Murańka.

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

- Hmmm. Ciekawa sytuacja. Robisz test w Wigilię - negatywny. Jedziesz dzień wcześniej na turnee specjalnie, żeby zrobić test - negatywny. Powtarzasz test trzy godziny przed treningiem oficjalnym - negatywny. I nie możesz startować, bo jesteś w pokoju z Maćkiem Kotem (3 razy negatywny wynik testu), który podobno siedział na posiłku naprzeciwko Klimka Murańki, któremu test wyszedł trochę pozytywny. A drugi jego test pewnie będzie wieczorem, jak już się nie zakwalifikujemy. Podsumowując: "pozytywny" kabaret. Winny: Maciej Kot - tak w mediach społecznościowych całe zamieszanie skomentował Piotr Żyła. Głos zabrali też inni polscy skoczkowie.

 

"Brak słów" - polscy skoczkowie komentują wyrzucenie ich z TCS

"... #braksłów" - tak krótko do sytuacji odniósł się Maciej Kot.

 

Bardziej wylewny i pozytywny był Aleksander Zniszczoł.  "Przykra sytuacja, na którą niestety nie mamy wpływu. 3x negatywny wynik testu na COVID i brak możliwości startu. Jest to zarówno ciężkie dla zawodnika jak i kibiców. Trzymajcie kciuki. Głowa do góry - Damy radę. Mi pozostało aktualnie patrzeć na widoczki za oknem i pozytywnie myśleć nad następnym startem, a rzeczy, na które nie mam wpływu, zostawiam za sobą" - napisał.

 

"Covid '3x na Nie' odpadasz z turnieju" - dodał zaś Andrzej Stękała.

 

Głos w sprawie zabrał też były triumfator Turnieju Czterech Skoczni, dziś dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, Adam Małysz. "Moi drodzy... Mam bardzo smutną wiadomość. Naszych reprezentantów zabraknie w otwierającym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Oberstdorfie. Nie dostaliśmy jeszcze informacji na temat kolejnych konkursów. Mamy nadzieję, że skoczkowie będą mieli jeszcze szansę zawalczyć na innych skoczniach Niemiec i Austrii" - napisał Małysz.

 

Konkurs w Oberstdorfie rozpocznie się we wtorek, o godzinie 16:30. Kolejne konkury odbędą się 1, 3 i 6 stycznia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA