Zagraniczne media komentują wykluczenie Polaków. "Kubacki zdetronizowany"

Polscy skoczkowie zostali wykluczeni z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Zamieszanie wokół Polaków skomentowały już zagraniczne media.

- Bardzo żałujemy tej decyzji, ale nie było innego wyboru, by chronić wszystkich innych sportowców. Decyzją władz nie możemy pozwolić polskiej drużynie wystartować w Oberstdorfie - powiedział Florian Stern, sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie, cytowany przez sport1.de. Portal ten zauważa, że tym samym "odpadli dwaj wielcy faworyci turnieju". Mowa o Kamilu Stochu i Dawidzie Kubackim, który wygrał poprzednią edycję turnieju.

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

"Szok dla Polaków"

- Ciężki cios dla polskich skoczków na krótko przed startem Turnieju Czterech Skoczni. Z powodu pozytywnego testu koronawirusowego u Klemensa Murańki cała drużyna została wycofana z zawodów - dodaje sportschau.de. Dziennikarze zwracają uwagę, że w zależności od dalszych testów, Polacy mogą wystartować w pozostałych trzech konkursach TSC. Ale nie będą już mieli szans na wygranie turnieju.  

- Dramatyczny początek Turnieju Czterech Skoczni. Polacy wykluczeni z pierwszego konkursu - informuje portal vg.no. Norwegowie zwracają uwagę, że wynik pozytywny miał tylko Murańka, ale wykluczenie objęło całą siedmioosobową polską drużynę.

- Kubacki zdetronizowany przez przypadek koronawirusa - pisze austriacki publiczny nadawca ORF, zwracając uwagę na to, że Polak nie będzie miał szansy na obronę tytułu. - Wraz ze swoimi kolegami stracił jakiekolwiek szanse na walkę o zwycięstwo - czytamy.

- Szok dla Polaków. Cała drużyna wykluczona - informuje słoweński siol.net. - To duży cios dla polskiego obozu, który miał kilka mocnych nazwisk gotowych do walki w turnieju: Piotr Żyła, czwarty skoczek tego sezonu, Kamil Stoch i obrońca tytułu Dawid Kubacki

Więcej o: