Polacy nie wystąpią na TCS po raz pierwszy od prawie 40 lat. Wtedy zatrzymał ich stan wojenny

Polscy skoczkowie decyzją niemieckiego sanepidu nie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. To pierwsza taka sytuacja od prawie 40 lat.

- Po raz ostatni polskich skoczków zabrakło na inauguracji Turnieju Czterech Skoczni (wliczając kwalifikacje) 30 grudnia 1981 roku w Oberstdorfie. Powodem absencji był wprowadzony 17 dni wcześniej stan wojenny - infomuje Adam Bucholz z portalu Skijumping.pl. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Polacy walczą o start

W historii TSC zapisało się trzech polskich zwycięzców całego turnieju: Adam Małysz, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Polacy walczą jeszcze o podważenie decyzji niemieckiego sanepdiu, który wykluczył ich ze startu w pierwszym konkursie w Oberstdorfie, bo koronawirusa ma Klemens Murańka. - Rozmawiamy z zarządem FIS - informuje Sport.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. Na ten moment cała siedmioosobowa drużyna została wykluczona.

Zlatan Ibrahimović i jego Milan mogą zagrać w finale Ligi Europy w GdańskuPo co Zlatanowi Ibrahimoviciowi tyle lasu? Zaskakujący i wysoki wydatek Szweda

Jeśli Polacy nie wezmą udziału w konkursie w Oberstdorfie, stracą szanse na wygranie całego turnieju. Nie wiadomo zresztą, czy będą mogli wystartować w pozostałych trzech zawodach w ramach TSC. Obecnie przebywają w izolacji.

Arsenal gotowy jest zapłacić Oezilowi 5 mln euro, byleby tylko oddać go do innego klubuArsenal gotowy jest zapłacić Oezilowi 5 mln euro, byleby tylko oddać go do innego klubu

- Polscy skoczkowie zostali wykluczeni z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni po absurdalnych wydarzeniach z poranka. Zamiast decyzji o godzinie 10 były dodatkowe testy na koronawirusa, a po chwili decyzja o wykluczeniu. Biało-czerwoni dowiedzieli się o niej z mediów społecznościowych - informuje Piotr Majchrzak z portalu Sport.pl.

Więcej o: