Skandal na Turnieju Czterech Skoczni. Polacy nie wiedzieli o wykluczeniu z konkursu!

Polscy skoczkowie zostali wykluczeni z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni po absurdalnych wydarzeniach z poranka. Zamiast decyzji o godzinie 10 były dodatkowe testy na koronawirusa, a po chwili decyzja o wykluczeniu. Biało-czerwoni dowiedzieli się o niej z mediów społecznościowych...

Reprezentacja Polski została wykluczona ze startu w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni! Taką decyzją podjął niemiecki sanepid. Oznacza to, że tracimy szanse na zwycięstwo w całym cyklu. Nie wiadomo jeszcze, czy Polacy będą mogli przystąpić do kolejnych zawodów. O tym zdecydują kolejne testy.

Zobacz wideo Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Na razie w FIS-ie panuje kompletny chaos. Biało-czerwoni o godzinie 10 mieli poznać decyzję sanepidu ws. tego, czy będą mogli wystartować w poniedziałkowych kwalifikacjach. Tymczasem decyzji nie było,  a przed godziną 11 w hotelu Polaków pojawili się przedstawiciele sanepidu, który wszystkim wykonali dodatkowe szybkie testy. 

Planica. Trzecie miejsce polskiej drużyny. Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Kamil Stoch Oficjalnie: Polscy skoczkowie wykluczeni z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni!

Skandaliczna organizacja. Polacy o wykluczeniu dowiedzieli się z Twittera

W czasie gdy biało-czerwoni czekali na ich wyniki pojawiła się informacja, że... zostali wykluczeni z pierwszego konkursu w Oberstdorfie. Problem jest jednak taki, że nasza kadra dowiedziała się tego od dziennikarzy z Twittera, konkretnie o godzinie 11.48.

- Z powodu pozytywnie przetestowanego skoczka cała polska drużyna została wykluczona z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Klemens Muranka uzyskał wynik pozytywny w obowiązkowym teście PCR komitetu organizacyjnego w niedzielę 27 grudnia. Jego koledzy z drużyny mieli negatywny wynik testu, ale należą do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz z więcej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu lub nawet pojeździe dłużej niż 30 minut - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Więcej o: