Klemens Murańka zakażony koronawirusem. Polacy czekają na decyzję ws. startu w TCS

Jak podał portal skaczemy.pl, poznaliśmy nazwisko skoczka, który ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. To Klemens Murańka. - Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu - czytamy w komunikacie przekazanym na Twitterze. To na ich podstawie zapadnie decyzja, czy ewentualna izolacja wykluczy polskich skoczków z udziału w 69. Turnieju Czterech Skoczni.

- Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy. Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu - czytamy w komunikacie na Twitterze portalu skaczemy.pl.

Murańka zakażony koronawirusem. Co z pozostałymi zawodnikami?

To na podstawie tych wytycznych zapadnie decyzja o tym, czy polscy skoczkowie będą mogli wziąć udział w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Impreza rozpocznie się już w poniedziałek, gdy rozegrane zostaną oficjalne treningi i kwalifikacje przed pierwszym konkursem w Obertstdorfie. W przypadku dotychczasowych pozytywnych wyników na miejscu rozgrywania zawodów Pucharu Świata jeśli zakażony był zawodnik, a nie członek sztabu, izolowano całe zespoły. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

"Klemensa samopoczucie ok, bez objawów"

Jak czuje się Murańka? - Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu - podaje skaczemy.pl. Poza nim w składzie na TCS są także Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Maciej Kot. 

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się w poniedziałek w Oberstdorfie i potrwa do środy, 6 stycznia, gdy odbędzie się ostatni konkurs w Bischofshofen.

Więcej o:
Copyright © Agora SA