Alarm w polskiej kadrze przed TCS! Pozytywny wynik u jednego ze skoczków

Jak poinformował portal skaczemy.pl, jeden z polskich skoczków miał pozytywny wynik testu na koronawirusa przed początkiem 69. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie! Potwierdzono już, że zakażony zawodnik to Klemens Murańka. Polacy czekają na kolejne wytyczne, które zdecydują o ich starcie w Turnieju.

"Po wczorajszych testach w Oberstdorfie mamy jeden wynik pozytywny wśród zawodników. Na razie nie mamy informacji, który z zawodników jest z testem pozytywnym, czekamy na informacje z sanepidu niemieckiego" - czytamy w informacji przekazanej przez skaczemy.pl. Po chwili dodano, że sanepid potwierdził pozytywny wynik u Klemensa Murańki.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa wśród polskich skoczków! Chodzi o Klemensa Murańkę

W Oberstdorfie już w poniedziałek zawodników czekają treningi i kwalifikacje przed pierwszym konkursem 69. TCS. Na liście startowej pojawiły się nazwiska wszystkich siedmiu polskich skoczków: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Andrzeja Stękały, Klemensa Murańki, Aleksandra Zniszczoła i Macieja Kota. Wiadomo, że reszta kadry podobnie jak Murańka czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów zakażenia.

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Na razie nie wiadomo, czy pozytywny wynik testu nie oznacza także wykluczenia z zawodów całej kadry. W tym sezonie występowały już przypadki, gdy z powodu jednego pozytywnego wyniku nie startowali wszyscy zawodnicy danej kadry - choćby u Austriaków przed drugim konkursem w Ruce. Polacy czekają na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu, które mają zdecydować o tym, czy zawodnicy będą mogli wystąpić w Turnieju. 

Będzie wymiana polskich skoczków w trakcie TCS? Jakub Wolny jest gotowyBędzie wymiana polskich skoczków w trakcie TCS? Jakub Wolny jest gotowy

Początek Turnieju Czterech Skoczni już w poniedziałek!

Początek poniedziałkowych treningów zaplanowano na godzinę 14:30, a kwalifikacji dwie godziny później. We wtorek zaplanowano pierwszy konkurs. Później na dni 31 grudnia-1 stycznia zawodnicy przeniosą się do Garmisch-Partenkirchen. Austriacka część Turnieju odbędzie się w Innsbrucku i Bischofshofen. 

Więcej o: