Mistrzostwa Polski przerwane po fatalnym upadku! Niespodziewany mistrz kraju!

Kamila Karpiel i Tomasz Pilch zostali mistrzami Polski. Zawody odwołano po pierwszej serii mężczyzn i upadku Kingi Rajdy w drugiej serii konkursu kobiet!

Od początku wiadomo było, że mistrzostwa Polski w Wiśle-Malince będą rozgrywane w trudnych warunkach. Wiatr momentami przekraczał nawet podmuchy do pięciu metrów na sekundę. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Mistrzostwa Polski przerwane po fatalnych upadkach! Kinga Rajda zniesiona z zeskoku

Podczas pierwszej serii mężczyzn groźnie upadł Karol Niemczyk. Skoczek nie wyratował się przed uderzeniem o zeskok, ale na szczęście nic mu się nie stało.

Mniej szczęścia miała Kinga Rajda, która dostała mocny podmuch wiatru tuż za progiem i także spadła na zeskok i się poobijała. Zawodniczce nie odpięły się narty i nie mogła wstać z zeskoku. Po dłuższej chwili interwencji sztabu medycznego Rajdę zniesiono na noszach. 

Sensacyjny mistrz Polski! Stoch i Żyła na odległych miejscach

Mistrzami Polski zostali Kamila Karpiel (113 metrów) u kobiet i Tomasz Pilch (136 metrów) u mężczyzn. Dla obu to pierwszy złoty medal tych zawodów w karierze. Srebro u kobiet przypadło dla Kingi Rajdy (110 metrów), a także Joanny Szwab (110 metrów), które zajęły ex aequo drugie miejsce. Wśród mężczyzn za Pilchem był Dawid Kubacki (126 metrów), a trzeci Andrzej Stękała (128,5 metra). Na odległych odpowiednio piętnastym i szesnastym miejscu po skokach na 105 metrów sklasyfikowano Kamila Stocha i Piotra Żyłę.

Od 28 grudnia w Obserstdorfie rozpocznie się 69. Turniej Czterech Skoczni, który potrwa do 6 stycznia i zakończy się w Bischofshofen. Tam pojedzie siedmiu polskich zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. Inni zawodnicy pojawią się w dniach 27-28 grudnia na Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu. Panie na swój start w Pucharze Świata muszą czekać do połowy stycznia i zawodów w Ljubnie. 

Więcej o: