Mistrzostwa Polski przerwane po fatalnym upadku! Niespodziewany mistrz kraju!

Kamila Karpiel i Tomasz Pilch zostali mistrzami Polski. Zawody odwołano po pierwszej serii mężczyzn i upadku Kingi Rajdy w drugiej serii konkursu kobiet!

Od początku wiadomo było, że mistrzostwa Polski w Wiśle-Malince będą rozgrywane w trudnych warunkach. Wiatr momentami przekraczał nawet podmuchy do pięciu metrów na sekundę. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Mistrzostwa Polski przerwane po fatalnych upadkach! Kinga Rajda zniesiona z zeskoku

Podczas pierwszej serii mężczyzn groźnie upadł Karol Niemczyk. Skoczek nie wyratował się przed uderzeniem o zeskok, ale na szczęście nic mu się nie stało.

Tajner odpowiada na zarzuty Ziobry. Tajner odpowiada na zarzuty Ziobry. "Tyle mogę powiedzieć"

Mniej szczęścia miała Kinga Rajda, która dostała mocny podmuch wiatru tuż za progiem i także spadła na zeskok i się poobijała. Zawodniczce nie odpięły się narty i nie mogła wstać z zeskoku. Po dłuższej chwili interwencji sztabu medycznego Rajdę zniesiono na noszach. 

Halvor Egner GranerudLider PŚ zarobił w miesiąc ponad ćwierć miliona złotych

Sensacyjny mistrz Polski! Stoch i Żyła na odległych miejscach

Mistrzami Polski zostali Kamila Karpiel (113 metrów) u kobiet i Tomasz Pilch (136 metrów) u mężczyzn. Dla obu to pierwszy złoty medal tych zawodów w karierze. Srebro u kobiet przypadło dla Kingi Rajdy (110 metrów), a także Joanny Szwab (110 metrów), które zajęły ex aequo drugie miejsce. Wśród mężczyzn za Pilchem był Dawid Kubacki (126 metrów), a trzeci Andrzej Stękała (128,5 metra). Na odległych odpowiednio piętnastym i szesnastym miejscu po skokach na 105 metrów sklasyfikowano Kamila Stocha i Piotra Żyłę.

"Ja w ogóle tam chyba nie pojadę". Żyła usłyszał o niemieckich obostrzeniach na TCS

Od 28 grudnia w Obserstdorfie rozpocznie się 69. Turniej Czterech Skoczni, który potrwa do 6 stycznia i zakończy się w Bischofshofen. Tam pojedzie siedmiu polskich zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. Inni zawodnicy pojawią się w dniach 27-28 grudnia na Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu. Panie na swój start w Pucharze Świata muszą czekać do połowy stycznia i zawodów w Ljubnie. 

Więcej o: