Zwariowany wywiad Piotra Żyły w Engelbergu. "Nie wiem, bo byłem pijany" [WIDEO]

Piotr Żyła uzyskuje świetne wyniki i jest poważny na skoczni, ale w wywiadach pozostaje wręcz zwariowany. Po trzecim miejscu w Engelbergu został zapytany w rozmowie z TVP Sport, co stało się z poprzednimi szklanymi aniołami rozdawanymi na podium w Szwajcarii, które Polak zdobywał w poprzednich latach. - Nie wiem, czy się nie stłukły, bo byłem pijany - odpowiedział.

- Ten pierwszy skok był z tej mojej lepszej kolekcji. Drugi też wydawał się dobry, ale przestało coś na dole lecieć. Ale jestem szczęśliwy z podium - skomentował Piotr Żyła swoje drugie podium w tym sezonie Polak. - W tym sezonie po prostu robię swoje - wskazał skoczek. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Zabawna odpowiedź Żyły po konkursie. Co z jego nagrodami ze Szwajcarii?

To nie pierwsze podium Żyły w Engelbergu - był tu dwukrotnie drugi w 2018 roku, wtedy przegrywał z Karlem Geigerem i Ryoyu Kobayashim. Został zapytany przez reporterkę TVP Sport o nagrody, które dostaje się w Szwajcarii - szklane anioły, które Polak dostał w zeszłych latach. Co się z nimi stało? - Nie wiem, czy się nie stłukły, bo byłem pijany! - odpowiedział roześmiany Żyła. 

Piotr Żyła o krok od podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Inny Polak spadłPiotr Żyła o krok od podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Inny Polak spadł

Święta polskich skoczków nietypowe. Żyła: "Nic nie planuję"

Żyła trafnie mówił także o najbliższym okresie dla polskich skoczków narciarskich, którzy tak naprawdę nie wiedzą, czy będą w domach na Święta Bożego Narodzenia. 22 grudnia zostaną rozegrane mistrzostwa Polski w Wiśle-Malince, a później prawdopodobnie trzeba będzie ruszyć na wcześniejsze testy na koronawirusa, które planuje się już w Oberstdorfie, przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni.

Świetne skoki Piotra Żyły i kolejne podium! Stoch i Kubacki w Świetne skoki Piotra Żyły i kolejne podium! Stoch i Kubacki w "dziesiątce"!

- A ja wiem! Nie wiem, czy będę miał w ogóle święta w tym roku! - odpowiadał Żyła. - Dlatego nic nie planuję, nie wiem, co i czy będę jadł. Teraz mamy mistrzostwa Polski, to najważniejsze - wskazał. 

Stoch w świetnej formie przed konkursem w Engelbergu! Trzech Polaków w Stoch w świetnej formie przed konkursem w Engelbergu! Trzech Polaków w "dziesiątce"

Polak zbliżył się po konkursach w Engelbergu do podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Żyła traci w niej już tylko sześć punktów do trzeciego Roberta Johanssona. Kolejna szansa na powiększenie dorobku przez zawodników nadejdzie w dniach 28-29 grudnia, gdy w Oberstdorfie rozpocznie się 69. Turniej Czterech Skoczni. Jego zakończenie zaplanowano natomiast na 6 stycznia w Bischofshofen. Relacje na żywo na Sport.pl.