Stoch w świetnej formie przed konkursem w Engelbergu! Trzech Polaków w "dziesiątce"

Kolejny świetny skok Kamila Stocha w Engelbergu! Polak w niedzielnych kwalifikacjach uzyskał 129,5 metra przy niekorzystnych warunkach i był w nich trzeci. Wszyscy zawodnicy Michala Doleżala awansowali do konkursu.

W sobotę w Engelbergu świetnie spisał się Kamil Stoch. Polak po dwóch skokach na 134 metry w pierwszym indywidualnym konkursie PŚ w Szwajcarii przegrał tylko z liderem Pucharu Świata, Halvorem Egnerem Granerudem i to zaledwie o 2,2 punktu

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Trzech Polaków w "dziesiątce" kwalifikacji! Świetne skoki Stocha, Kubackiego i Żyły

Niedzielę na Gross Titlis Stoch rozpoczął bardzo dobrze. W kwalifikacjach uzyskał 129,5 metra i zajął miejsce. Był najlepszym z Polaków, na trzeciej pozycji. Dwóch zawodników Michala Doleżala było jeszcze w "dziesiątce" - piąte miejsce zajął Piotr Żyła (134 metry), a Dawid Kubacki był siódmy (131 metrów).

Daniel Andre TandeNajwiększy pechowiec skoków narciarskich. Niebezpieczna sytuacja na treningu [WIDEO]

Wszyscy Polacy awansowali do pierwszej serii konkursowej. Poza najlepszą "trójką" zobaczymy w niej także 16. w kwalifikacjach Andrzeja Stękałę (122,5 metra), 18. Klemensa Murańkę (122,5 metra) i 24. Aleksandra Zniszczoła (121 metrów). 

Kamil Stoch i Ewa Bilan-StochKamil Stoch zdobył w Engelbergu coś wyjątkowego. Specjalnie dla swojej żony

Kwalifikacje wygrał Halvor Egner Granerud, który poleciał najdalej, aż na 136 metrów! Drugie miejsce zajął Austriak Daniel Huber, który uzyskał 134 metry. 

Gdzie obejrzeć skoki w Engelbergu? Kwalifikacje można oglądać, ale nie w TV [TRANSMISJA]Gdzie obejrzeć skoki w Engelbergu? Kwalifikacje można oglądać, ale nie w TV [TRANSMISJA]

Drugi konkurs indywidualny w Engelbergu rozpocznie się o godzinie 16. Później Puchar Świata wróci dopiero na konkursy 69. Turnieju Czterech Skoczni, które rozpoczną zawody w Oberstdorfie zaplanowane na dni 28-29 grudnia. Relacje na żywo na Sport.pl!

Więcej o: