Arcytrudne warunki w Engelbergu! Świetny skok Kubackiego w serii próbnej!

Kolejny dzień trudnych warunków na skoczni w Engelbergu. W serii próbnej przed sobotnim konkursem najlepszym z Polaków był czwarty Dawid Kubacki. Wygrał ją lider Pucharu Świata, Norweg Halvor Egner Granerud.

W piątkowych treningach i kwalifikacjach Polacy spisali się świetnie. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Piotr Żyła, a na drugim treningu Kamil Stoch ustanowił nieoficjalny rekord skoczni - 146 metrów. - Na uwagę zasługuje jednak to, co Stoch zrobił w momencie lądowania w drugim treningu. Skoczek pofrunął dwa metry poza oficjalny rekord skoczni i mimo niesprzyjających warunków wykonał telemark! Tak długi lot mógł się zakończyć bardzo niebezpiecznie, ale Stoch popisał się mistrzowskim opanowaniem i techniką, której inne gwiazdy mogą zazdrościć - pisał dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Dobre skoki Polaków w serii próbnej. Przebijali się przez trudne warunki!

Od początku weekendu pojawia się tu mocny wiatr z tyłu skoczni i w sobotniej serii próbnej nie było inaczej. Najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który po skoku na 131 metrów był czwarty. W najlepszej dziesiątce znalazł się jeszcze ósmy Piotr Żyła (129 metrów). Tuż za nią był jedenasty Kamil Stoch (123 metry). Ten ostatni skakał w trudnych warunkach i po długim oczekiwaniu na swoją próbę. 

Znakomity występ polskich skoczków w Ruce! Najlepszy konkurs od dwóch latZnakomity występ polskich skoczków w Ruce! Najlepszy konkurs od dwóch lat

Inni zawodnicy kadry Michala Doleżala spisali się nieco słabiej. Andrzej Stękała (129 metrów) był siedemnasty, Aleksander Zniszczoł (133 metry) skończył serię na 20. pozycji, a Klemens Murańka (126 metrów) na 34. miejscu. 

Ależ bomba Kamila Stocha! Lądował dwa metry za rekordem skoczni!Ależ bomba Kamila Stocha! Lądował dwa metry za rekordem skoczni!

Serię próbną wygrał lider PŚ z Norwegii, Halvor Egner Granerud, który skoczył aż 135,5 metra. Za nim uplasowali się Niemiec Pius Paschke (135 metrów) i Słoweniec Anze Lanisek (134,5 metra). Najdalej skoczył Michael Hayboeck, który był piąty i uzyskał 137,5 metra. Początek pierwszej serii konkursowej w Engelbergu już o 16. Relacja na żywo na Sport.pl.