Ależ bomba Kamila Stocha! Lądował dwa metry za rekordem skoczni!

Świetna forma polskich skoczków przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego PŚ w Engelbergu! Kamil Stoch w pierwszym treningu skoczył najdalej i był trzeci, a w drugiej serii ustanowił nieoficjalny rekord skoczni - 146 metrów i ją wygrał. Dobre pozycje wywalczyli także Dawid Kubacki, który zajął czwarte miejsce w pierwszej serii i Piotr Żyła, który był piąty w drugiej.

Skoczkowie po mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy przenieśli się znów do cyklu Pucharu Świata. Zawodnicy przyjechali do Szwajcarii na zawody w Engelbergu. Na piątek zaplanowano treningi i kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym.

Stoch najdalej w I treningu w Engelbergu! Kubacki też w czołówce

I już w pierwszej serii treningowej błysnęli Polacy. Wygrał ją jednak Norweg Halvor Egner Granerud (137 metrów) przed Markusem Eisenbichlerem (134 metry). Ale najdłuższy skok oddał trzeci w klasyfikacji Kamil Stoch, który uzyskał aż 138 metrów. Za nim uplasował się kolejny z Polaków - Dawid Kubacki, który skoczył 130,5 metra, a najlepszą "piątkę" dopełnił Marius Lindvik (129 metrów).

Katastrofa Polek w pierwszych zawodach PŚ! Tylko dwie zawodniczki gorszeKatastrofa Polek w pierwszych zawodach PŚ! Tylko dwie zawodniczki gorsze

Pozostali Polacy także spisali się solidnie. Szesnasta pozycja przypadła Aleksandrowi Zniszczołowi (129,5 metra), 21. Klemensowi Murańce (130 metrów), 23. Andrzej Stękała (124 metry), a najsłabiej wypadł Piotr Żyła (115 metrów), który skończył rywalizację na 32. miejscu.

W drugiej serii bomba Stocha! Poleciał dwa metry dalej od rekordu skoczni!

Druga seria to niezwykła bomba Kamila Stocha! Polak skoczył aż 146 metrów, a to odległość o dwa metry lepsza od oficjalnego rekordu skoczni Ryoyu Kobayashiego i Domena Prevca. Próby z treningów są jednak liczone jako nieoficjalne rekordy. Stoch oczywiście wygrał drugi trening przed Danielem Huberem (131,5 metra) i Halvorem Egnerem Granerudem (131,5 metra).

Horngacher odpowiada na zarzuty o odsunięcie Andrzeja Stękały. Horngacher odpowiada na zarzuty o odsunięcie Andrzeja Stękały. "Wiedziałem, że ma wielki talent"

Zdecydowanie poprawił się Piotr Żyła, który uzyskał 128,5 metra i był piąty. Tuż za najlepszą "dziesiątką" na dwunastym miejscu pojawił się Dawid Kubacki (124,5 metra). Na trzynastej pozycji był Aleksander Zniszczoł (130,5 metra), osiemnastej Andrzej Stękała (126,5 metra), a 23. Klemens Murańka (126 metrów).

Teraz zawodników czekają zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Rozpoczną się w piątek, 18 grudnia od kwalifikacji, które zaplanowano na godzinę 18, a w sobotę i niedzielę odbędą się konkursy indywidualne, które rozpoczną się o 18. To ostatnie chwile przed 69. Turniejem Czterech Skoczni, który odbędzie się od 28 grudnia i zawodów w Oberstdorfie do 6 stycznia i konkursu w Bischofshofen. Relacje na żywo na Sport.pl.

MŚ w lotach narciarskich Planica 2020. Piotr ŻyłaPuchar Świata w Engelbergu. Gdzie i kiedy oglądać skoki narciarskie? Transmisja TV, stream online