Katastrofa Polek w pierwszych zawodach PŚ! Tylko dwie zawodniczki gorsze

Polskie skoczkinie fatalnie rozpoczęły sezon Pucharu Świata. W pierwszym konkursie w Ramsau Kinga Rajda i Kamila Karpiel nie uzyskały w swoich próbach nawet 80 metrów na skoczni o rozmiarze 98 metrów. Wyprzedziły tylko dwie zawodniczki i odpadły z rywalizacji po pierwszej serii.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet przypadły na weekend 18-20 grudnia w Ramsau w Austrii. Polskie skoczkinie udały się tam w pięcioosobowym składzie. Do konkursu awansowały tylko Kinga Rajda i Kamila Karpiel. W kwalifikacjach w czwartek odpadły 47. Anna Twardosz, 50. Nicole Konderla i 52. Joanna Szwab (w PŚ kobiet do konkursu awansuje tylko 40 zawodniczek - przyp.red.).

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Fatalny występ Polek w Ramsau! Nie doleciały nawet do 80. metra

W zawodach zawodniczkom Łukasza Kruczka także nie poszło najlepiej. Kamila Karpiel, która skakała jako pierwsza zawodniczka w konkursie, uzyskała 75 metrów, co dało jej dopiero 37. miejsce. Jeszcze gorzej spisała się Kinga Rajda. Najlepsza polska zawodniczka zeszłego sezonu skoczyła 73 metry i była tuż za Karpiel, na 38. miejscu. 

Horngacher odpowiada na zarzuty o odsunięcie Andrzeja Stękały. Horngacher odpowiada na zarzuty o odsunięcie Andrzeja Stękały. "Wiedziałem, że ma wielki talent"

Obie Polki odpadły zatem po pierwszej serii zawodów w Ramsau. Wyprzedziły tylko dwie zawodniczki - Amerykankę Annikę Belshaw i Manuelę Malsiner z Włoch, które uzyskały po 71 metrów - skoczyły najbliżej w całym konkursie. Zawody wygrała Austriaczka Marita Kramer. W pierwszej serii skoczyła 94, a w finale 96 metrów, co jest nowym rekordem skoczni w Ramsau. Drugie miejsce przypadło Nice Kriznar, a trzecie Sarze Takanashi. Kramer będzie zatem liderką Pucharu Świata.

Były trener skoczków przerywa milczenie po aferze! Sprawa trafiła na policje. Były trener skoczków przerywa milczenie po aferze! Sprawa trafiła na policje. "Poważne groźby"

W Ramsau zaplanowano tylko jeden konkurs, więc to koniec rywalizacji w PŚ skoczkiń na ponad miesiąc. Kolejne konkursy czekają zawodniczki dopiero w dniach 23-24 stycznia w Ljubnie w Słowenii. 

W Zakopanem już mają pomysł na Puchar Świata w skokach. Zawodnikom hotel nie będzie potrzebnyW Zakopanem już mają pomysł na Puchar Świata w skokach. Zawodnikom hotel nie będzie potrzebny

Więcej o: