W Zakopanem już mają pomysł na Puchar Świata w skokach. Zawodnikom hotel nie będzie potrzebny

Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Natychmiast pojawiła się dyskusja dotycząca zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, zaplanowanych na 16-17 stycznia.
Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek o nowych obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Od 28 grudnia, czyli po świętach Bożego Narodzenia, zamknięte będą stoki narciarskie oraz hotele. Obostrzenia mają obowiązywać do 17 stycznia.

Tym razem nawet telefon od Andrzeja Dudy nie pomoże. Stoki narciarskie zamknięteTym razem nawet telefon od Andrzeja Dudy nie pomoże. Stoki narciarskie zamknięte

Natychmiast pojawiły się dyskusje, co z Pucharem Świata w skokach narciarskich, który ma odbyć się w Zakopanem w dniach 16-17 stycznia. Zgodnie z informacjami z Ministerstwa Zdrowia, w tym czasie nadal może odbywać się rywalizacja w sporcie profesjonalnym. Z tego powodu nie ma obaw, jeśli chodzi o samo rozegranie zawodów na Wielkiej Krokwi.

Zawody PŚ w Zakopanem bez udziału kibiców!

- Czekamy nadal na treść rozporządzenia. Zawody mogą się odbyć, ale na 99,9 proc. bez kibiców na trybunach. Wszystkich zawodników będziemy mogli zmieścić w COS-ie, który powinien być wyłączony z rozporządzenia - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

COS, czyli Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem nie jest hotelem, dzięki czemu decyzja rządu o zamknięciu hoteli, nie będzie rzutować na możliwość umieszczenia zawodników i sztabów na czas zawodów w ośrodku. Dzięki temu nie będzie problemu z organizacją zawodów, nawet w czasie "narodowej kwarantanny".

Więcej o: