Karl Geiger zakażony! Alarm przed Pucharem Świata w skokach w Engelbergu

Tegoroczny mistrz świata w lotach narciarskich z Planicy, Karl Geiger został zakażony koronawirusem. Zawodnik nie wystartuje podczas konkursów Pucharu Świata w Engelbergu.

Niemiec w poprzedni weekend zdobył złoty medal za zwycięstwo w konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy. Dołożył do tego srebro w konkursie drużynowym, choć przed jego ostatnią próbą w konkursie, decydującą o ewentualnej wygranej, kadra Horngachera była na prowadzeniu. Geiger musiał jednak skakać z obniżonego rozbiegu, żeby móc rywalizować z Norwegami, którzy zdecydowali się na manewr skoku z niższej belki tuż przed nim. I skoczył za blisko, żeby Niemcom udało się wygrać konkurs. 

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Geiger z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa! Nie wystąpi w Engelbergu

Po powrocie z Planicy Geiger wrócił do domu, gdzie chciał spędzić kilka dni z żoną i nowo narodzonym dzieckiem, które przyszło na świat jeszcze, gdy był w Słowenii. Miał jednak wrócić do zawodów PŚ na konkursy w Engelbergu, które zaplanowano w dniach 18-20 grudnia, ale nie wystartuje w nich. Niemiecki Związek Narciarski poinformował, że Geiger miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

Dramat Stefana Krafta wciąż trwa! Dramat Stefana Krafta wciąż trwa! "Jest w trakcie leczenia"

Co z Turniejem Czterech Skoczni dla Niemca?

- Nie mam objawów, czuję się dobrze. Jestem już obecnie w kwarantannie i będę przechodził kolejne testy regularnie - stwierdził skoczek, cytowany w komunikacie związku. Reszta niemieckich skoczków miała negatywne wyniki testów. Na razie trudno powiedzieć, czy Geiger jest zagrożony absencją na Turnieju Czterech Skoczni. Ten ma rozpocząć się 28 grudnia, czyli za 10 dni. Organizatorzy informowali jednak, że potrzebne będzie wcześniejsze przybycie skoczków do Oberstdorfu, w celu wykonania testów na koronawirusa i zachowania standardów sanitarnych. 

Koniec zamieszania w kadrze słoweńskich skoczków. Mają nowego treneraKoniec zamieszania w kadrze słoweńskich skoczków. Mają nowego trenera

Geiger obecnie zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 141 punktów. Traci zaledwie trzy punkty do najlepszego z Polaków, Dawida Kubackiego, który jest piąty. Liderem jest Halvor Egner Granerud, który zdobył dotychczas 400 punktów. Zawody PŚ w Engelbergu rozpoczną się w piątek, 18 grudnia od oficjalnych treningów o godzinie 16 i kwalifikacji o 18. Oba konkursy indywidualne - w sobotę i w niedzielę - rozpoczną się o 16. W sobotę czeka nas jeszcze seria próbna o 15, a w niedzielę kolejne kwalifikacje o 14:30. 

"Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Więcej o: