Dramat Stefana Krafta wciąż trwa! "Jest w trakcie leczenia"

Stefan Kraft nie wystąpi w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu - przekazała austriacka federacja. Do rywalizacji wracają za to inni skoczkowie, m.in. Daniel Huber czy też Manuel Fettner.

Początek sezonu nie jest pomyślny dla Krafta. Najpierw zaraził się koronawirusem, a później przez kontuzję pleców nie wystartował w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy. Zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2019/20 wciąż narzeka na uraz pleców, który odnowił mu się na jednym z treningów przed MŚ w Planicy i nie będzie do dyspozycji trenera Andreasa Widhoelzla w kolejnych konkursach PŚ w Szwajcarii, które zaplanowano na sobotę 19 grudnia i niedzielę 20 grudnia.

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

"Nie chcieliśmy, żeby stało się to samo co w Polsce z Murańką". Zajc przeprasza za słowa, które wywołały burzę

Przedłuża się powrót Krafta na skocznie. Austriaka zabrakło w kadrze na PŚ w Engelbergu

- Skoczek jest w trakcie leczenia, a po jego zakończeniu będzie się przygotowywał do Turnieju Czterech Skoczni - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie wydanym przez austriacką federację. - Zamiast niego Daniel Huber, Manuel Fettner i Thomas Lackner wracają do austriackiej drużyny. Uzyskali pozytywny wynik na koronawirusa podczas PŚ w Niżnym Tagile w Rosji, prawie dwa tygodnie temu, ale teraz mieli negatywne wyniki testu. W skład austriackiej kadry wchodzą również - rekordzista w wygranych konkursach w PŚ, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck i Philipp Aschenwald - informuje portal skispringen.com.

- W tej chwili mój organizm nadal wysyła negatywne sygnały i nie chcę ryzykować ze zdrowiem - wyjaśnił Stefan Kraft, który w obecnym sezonie nie ma jeszcze na koncie ani jednego punktu w Pucharze Świata. 

22.11.2019  Wisła . Piotr Żyła podczas skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata .Polska zorganizuje dodatkowe konkursy PŚ w skokach narciarskich. Tuż po Nowym Roku

Stefan Kraft: Po prostu musiało być inaczej

Kraft kilka dni temu, po tym jak musiał wycofać się ze startu w MŚwL w Planicy, wydał oficjalne oświadczenie. - Mój plan i koncepcja nadchodzących dni były świetne. Rzadko kiedy czułem się tak komfortowo podczas mojego pierwszego skoku w lotach, jak tu w Planicy - napisał. - Najwyraźniej po prostu musiało być inaczej. Najpierw koronawirus, teraz moje plecy zgłosiły ten sam problem, co latem. A całkiem dobrze opanowałem ich historię. Wydaje się jednak, że po tych dwóch tygodniach [w kwarantannie - red.] bez stresu i treningu organizm ponownie zareagował - dodał skoczek.

Więcej o: