Piotr Żyła pochwalił się swoją kolekcją medali z wielkich imprez. "Brązowawo"

"Brązowawo" - napisał na Instagramie Piotr Żyła. Polski skoczek podpisał w ten sposób zdjęcie kolekcji medali, opublikowane na Instagramie.

Brązowy medal w niedzielę zdobyli polscy skoczkowie w drużynowym konkursie mistrzostw świata w lotach w Planicy. Poza Andrzejem Stękałą (on zdobył pierwszy medal), dla każdego zawodnika Biało-czerwonych był to kolejny medal w kolekcji. Kolekcji, jaką w mediach społecznościowych pochwalił się Piotr Żyła.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

"Nie chcieliśmy, żeby stało się to samo co w Polsce z Murańką". Zajc przeprasza za słowa, które wywołały burzę

Piotr Żyła pokazał kolekcję medali. "Brązowawo"

33-latek na zdjęciu opublikowanym na Instagramie zaprezentował nie tylko medal z Planicy, ale także wszystkie medale MŚ, jakie udało mu się zdobyć wcześniej. W jego kolekcji znajduje się więc pięć brązowych krążków (ostatni z Planicy, Oberstdorf 2018, Lahti 2015 i Falun 2013). Do tego Żyła ma także złoty medal przywieziony z Lahti w 2017 roku.

 

22.11.2019  Wisła . Piotr Żyła podczas skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata .Polska zorganizuje dodatkowe konkursy PŚ w skokach narciarskich. Tuż po Nowym Roku

Żyła w Planicy skakał bardzo dobrze. W konkursie drużynowym skakał bardzo równo, a w rywalizacji indywidualnej zajął 7. miejsce, najwyższe ze wszystkich Polaków. Kolejne zawody w skokach narciarskich odbędą się w najbliższy weekend. W ramach pucharu świata zawodnicy rywalizować będą w szwajcarskim Engelbergu.

Więcej o: