Polska zorganizuje dodatkowe konkursy PŚ w skokach narciarskich. Tuż po Nowym Roku

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych znakomite wiadomości. - Po Nowym Roku dwa weekendy Pucharu Świata w Polsce - napisał na Twitterze.

Pierwotnie w kalendarzu Pucharu Świata zaplanowane były po dwa konkursy w Polsce w dwóch miejscowościach: w Wiśle - 21 listopada drużynowy i 22 listopada indywidualny oraz w Zakopanem - 16 stycznia 2021 roku - drużynowy i dzień później - indywidualny. Po tym jak odwołane zostały: próba przedolimpijska w Chinach i zawody w japońskim Sapporo z powodu pandemii koronawirusa, nasz kraj liczył, że będzie mógł zorganizować dodatkowe konkursy. I tak się właśnie stało, o czym na Twitterze poinformował Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany

Polska zorganizuje dodatkowe konkursy PŚ w skokach! "Bardzo dobre wieści"

- Bardzo dobre wieści dla #skokoholicy! Po Nowym Roku dwa weekendy Pucharu Świata w Polsce. 12-14 lutego dodatkowe konkursy potwierdzone, lokalizacja będzie ustalona na początku stycznia - napisał Szkolnikowski na swoim koncie.

Warto dodać, że Sapporo zastąpi Klingenthal, natomiast w Polsce na razie nie wiadomo, gdzie odbędą się dwa dodatkowe konkursy. Pod uwagę brana jest Wisła i Zakopane.

Więcej o: