Gwiazda skoków podjęła decyzję! Nie wystartuje w konkursie drużynowym w Planicy

Stefan Kraft nie wystartuje w niedzielnym konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy. Austriaka z rywalizacji wykluczyła kontuzja pleców.

Początek sezonu nie jest dobry dla Stefana Krafta. Austriacki skoczek najpierw zaraził się koronawirusem, a później, przez kontuzję pleców, nie wystartował w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Kraft może czuć się tym bardziej zawiedziony, że w pierwszym czwartkowym treningu oddał kapitalny skok. Gdy jednak dotarł do szatni, poczuł ból pleców. Na tyle silny, że nie był w stanie stać o własnych siłach.

Timi Zajc komentuje wyrzucenie z kadry. Timi Zajc komentuje wyrzucenie z kadry. "Najwyższy czas. To śmieszne"

Stefan Kraft: Po prostu musiało być inaczej

Kraft kilkanaście godzin po opuszczeniu kwalifikacji wydał oficjalne oświadczenie. "Mój plan i koncepcja nadchodzących dni były świetne. Rzadko kiedy czułem się tak komfortowo podczas mojego pierwszego skoku w lotach, jak tu w Planicy" - napisał. "Najwyraźniej po prostu musiało być inaczej. Najpierw koronawirus, teraz moje plecy zgłosiły ten sam problem, co latem. A całkiem dobrze opanowałem ich historię. Wydaje się jednak, że po tych dwóch tygodniach [w kwarantannie - red.] bez stresu i treningu organizm ponownie zareagował - dodał.

Polskie biegaczki z najlepszymi wynikami w karierze! Skinder zabrakło 0,43 sekundy!Polskie biegaczki z najlepszymi wynikami w karierze! Skinder zabrakło 0,43 sekundy!

Kraft nie wystartuje w konkursie drużynowym

Austriacy mieli nadzieję, że po badaniach Kraft będzie w stanie wystartować w niedzielnym konkursie drużynowym. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. W sobotę zawodnik poinformował, że i do tej rywalizacji nie przystąpi. To spore osłabienie dla reprezentacji Austrii, która o medale powinna powalczyć m.in. z Niemcami, Norwegami, Polakami czy Słoweńcami.

 

Niedzielny konkurs drużynowy rozpocznie się o godzinie 16:00.

Więcej o: