Niespodziewane problemy Dawida Kubackiego w Planicy. "Do końca walczyłem o start"

Słabsze skoki w czwartek w Planicy oddawał Dawid Kubacki. Polski skoczek przyznał, że w piątek pojawił się niespodziewany problem ze zdrowiem. - Coś nie wytrzymało przy jednym z ćwiczeń, które były wykonywane na 100 procent - mówił Kubacki w rozmowie z TVP Sport.

Dawid Kubacki w kwalifikacjach do MŚ w lotach narciarskich był dwunasty. Skoczył 216 metrów. Wcześniej w treningach dziesiąty (212 metrów) i 27. (202 metry). Skąd słabsza forma naszego skoczka? Wyjaśnił to w rozmowie z Eurosportem.

Problemy Dawida Kubackiego

- Cieszę się, że w ogóle udało się skoczyć, rano strzeliło mnie w plecach i do końca walczyłem o start - powiedział Kubacki dziennikarzowi Kacprowi Merkowi. - Fizjoterapeuta zapewnił mnie, już w piątek na pewno sobie z tym poradzimy, bo w czwartek mieliśmy zaledwie na dwie godziny na pracę - dodawał Kubacki w TVP Sport. 

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Kwalifikacje wygrał Markus Eisenbichler przed Michaelem Hayobeckiem i Halvordem Granerudem. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch był szósty. Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce, a Andrzej Stękała 13. W piątek w Planicy od 16:00 pierwsza i druga seria konkursowa. W sobotę od 16:00 trzecia i czwarta. W niedzielę zawody drużynowe. Relacje na Sport.pl.

Wielki pech Łukasza Skorupskiego. Reprezentant Polski doznał poważnej kontuzjiWielki pech Łukasza Skorupskiego. Reprezentant Polski doznał poważnej kontuzji

Problemy z plecami ma także Stefan Kraft. Na tyle poważne, że wycofał się z kwalifikacji i nie weźmie udział w indywidualnych konkursach MŚ w Planicy. Nie jest jednak wykluczone, że wystartuje w niedzielnej drużynówce.

ColtescuJest zapis rozmów ze skandalu w Lidze Mistrzów. To nie Coltescu jest winowajcą?

Kto powinien zostać Ikoną Futbolu 2020 w kategorii trener?
Hansi Flick (Bayern)
62%
Gian Piero Gasperini (Atalanta)
5%
Juergen Klopp (Liverpool)
26%
Julen Lopetegui (Sevilla)
0%
Julian Nagelsmann (RB Lipsk)
7%
Thomas Tuchel (PSG)
0%
Więcej o: