Dramat Stefana Krafta na MŚwL. Austriak wygrał z covidem, ale dostał kolejny cios!

Stefan Kraft nie bierze udziału w kwalifikacjach do mistrzostw świata w lotach narciarskich! Austriak przed sezonem miał przewlekłe problemy z plecami, a te odnowiły się po znakomitym locie na 239 metrów w pierwszym treningu.

Jak przekazał Mateusz Leleń z TVP Sport: "Austriackie media podają, że przyczyną absencji Krafta w kwalifikacjach jest "zbyt mocny ból pleców". 

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Stefan Kraft nie startuje w kwalifikacjach do MŚ

Kraft, zdobywca Kryształowej Kuli w zeszłym sezonie, ostatnio pauzował z powodu koronawirusa. Teraz wrócił na skocznie, ale nie na długo. Nie wystartuje w mistrzostwach świata, bo został wycofany z kwalifikacji. Te startują od 16:00. Relacja na Sport.pl.

Mieczysław Młynarski (w ciemnym stroju)Mecz, jakiego Polska nie widziała. Poszedł rozkaz: "Podawać do niego"

- Jak informuje Austriacki Związek Narciarski, występ Stefana Krafta w niedzielnym konkursie drużynowym nie jest jeszcze wykluczony - dodał portal skijumping.pl. 

Skoczek w pierwszym treningu oddał kapitalny skok, ale jak dotarł do szatni to odezwała się przewlekła kontuzja pleców i skoczek nie był w stanie nawet wstać o własnych siłach. Skoczkiem zajmą się teraz fizjoterapeuci austriackiej kadry.

ColtescuJest zapis rozmów ze skandalu w Lidze Mistrzów. To nie Coltescu jest winowajcą?

W piątek w Planicy dwie pierwsze serie indywidualnych MŚ w lotach. W sobotę trzecia i czwarta seria. Na niedzielę zaplanowano zawody drużynowe. 

Kto powinien zostać Ikoną Futbolu 2020 w kategorii piłkarka?
Lucy Bronze (Olympique Lyon/Manchester City)
14%
Delphine Cascarino (Olympique Lyon)
12%
Pernille Harder (Wolfsburg/Chelsea)
36%
Vivianne Miedema (Arsenal)
17%
Wendie Renard (Olympique Lyon)
21%