Michal Doleżał podał kadrę na MŚ w lotach narciarskich! Zdecydowały dwa ostatnie konkursy

Michał Doleżal wybrał kadrę na mistrzostwa świata w lotach w Planicy! W składzie znalazło się sześciu zawodników i będą to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz bardzo dobrze prezentujący się w Niżnym Tagile Aleksander Zniszczoł.

Już w środę Polscy skoczkowie wyjeżdżają na mistrzostwa świata w Planicy, gdzie już w czwartek odbędą się treningi i kwalifikacje przed indywidualnym konkursem mistrzostw świata w lotach. Trener Michal Doleżal od kilku dni miał w głowie skład na te zawody, ale czekał jeszcze na to, co wydarzy się w Rosji, gdzie nie pojechała pierwsza kadra. Trener wybierał między Aleksandrem Zniszczołem a Jakubem Wolnym, który doskonale czuje się na lotach. Ale w Rosji zdecydowanie lepiej skakał właśnie Zniszczoł.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Aleksander Zniszczoł podczas listopadowych zawodów w WiśleŚwietny skok Zniszczoła w kwalifikacjach! Tylko 45 zawodników w konkursie!

Tylko czterech skoczków na kwalifikacje

W mistrzostwach świata w Planicy każdy kraj można wystawić zaledwie czterech skoczków do kwalifikacji. Pięciu może wystawić Norwegia, która w Planicy będzie bronić złotego medalu Daniela Andre Tandego. FIS dopuszcza jednak możliwość udziału sześciu skoczków w seriach treningowych, z których potem będzie można wybrać najlepszą kadrę na mistrzostwa.

Wydawało się, że wyjazd do Niżnego Tagiłu będzie idealną okazją dla Jakuba Wolnego, który słynie przcież z tego, że im większa skocznia, tym on się lepiej czuje. W ostatnim sezonie pracy Stefana Horngachera Jakub Wolny był nawet blisko zajęcia miejsca na podium w konkursie w Oberstdorfie, gdzie zajął szóste miejsce. Później skakał też świetnie w Vikersund, gdzie był czwarty, a w Planicy niemal skok po skoku bił swoje rekordy życiowe.

Eisenbichler przeszedł do historii Pucharu Świata! Nikt nie zaliczył jeszcze takiej wpadki!Eisenbichler przeszedł do historii Pucharu Świata! Nikt nie zaliczył jeszcze takiej wpadki!

Ba, nawet w zeszłym sezonie, gdy zaliczył dużą obniżkę formy, występy w Bad Mitterndorf (24. i 21. miejsce) były dla niego lepszymi w tamtym sezonie, a Michal Doleżal bardzo żałował odwołanej końcówki sezonu, bo wiedział, że na lotach Wolny może być jeszcze mocniejszy.

W sobotnim konkursie w Niżnym Tagile Jakub Wolny zaprezentował się zdecydowanie najlepiej w sezonie. Polak zajął 18. miejsce, choć po pierwszej serii zajmował nawet doskonałe 11. miejsce. Wtedy jednak bardzo pomogły mu warunki atmosferyczne, bo miał je zdecydowanie najlepsze w konkursie. W niedzielę jednak zaliczył fatalny konkurs, wyprzedził zaledwie jednego rywala i stało się jasne, że do Planicy pojedzie właśnie Zniszczoł.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: