Ponad 250 punktów straty najlepszego z Polaków do lidera PŚ. Spory awans Wąska!

Halvor Egner Granerud dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu powiększył swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki traci do niego już ponad 250 punktów.

Halvor Egner Granerud wygrał drugi konkurs PŚ w Niżnym Tagile, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Norweg ma w dorobku aż 400 punktów. Drugi Markus Eisenbichler traci do niego 67 punktów. Na trzeciej pozycji znalazł się Robert Johansson, który ma 220 punktów. 

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Granerud powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Kubacki z dużą stratą

Najlepszym z Polaków pomimo absencji w Niżnym Tagile pozostaje Dawid Kubacki, który ma 256 punktów straty do Graneruda. Jest piąty, spadł o dwie pozycje w stosunku do stanu sprzed konkursów w Niżnym Tagile. Na ósme miejsce spadł za to Piotr Żyła, który do tej pory zgromadził 133 punkty. Osiemnasty jest natomiast Kamil Stoch, który ma 62 punkty. 

Życiowy rezultat Pawła Wąska! Polak w czołówce zawodów w Niżnym Tagile!Życiowy rezultat Pawła Wąska! Polak w czołówce zawodów w Niżnym Tagile!

Awans Pawła Wąska i Aleksandra Zniszczoła po świetnych wynikach w Rosji!

Dzięki świetnemu wynikowi z niedzieli - szóstym miejscu w konkursie - na 21. pozycji w klasyfikacji jest Paweł Wąsek (55 punktów), a na 24. miejscu szósty w sobotę na obiekcie "Bocian" w Niżnym Tagile, Aleksander Zniszczoł (52 punkty). Wąsek od konkursów w Ruce awansował o 12 pozycji, Zniszczoł wcześniej był nieklasyfikowany, bo nie punktował. 

Eisenbichler przeszedł do historii Pucharu Świata! Nikt nie zaliczył jeszcze takiej wpadki!Eisenbichler przeszedł do historii Pucharu Świata! Nikt nie zaliczył jeszcze takiej wpadki!

Pozostali Polacy znaleźli się nieco niżej - 28. jest Klemens Murańka (38 punktów), 32. Andrzej Stękała (36 punktów), 42. Maciej Kot (17 punktów), 45. Jakub Wolny (16 punktów), 56. Stefan Hula (2 punkty), a ostatni, 57. ze sklasyfikowanych Tomasz Pilch (1 punkt).

Michal Doleżał podał kadrę na MŚ w lotach narciarskich! Zdecydowały dwa ostatnie konkursyMichal Doleżał podał kadrę na MŚ w lotach narciarskich! Zdecydowały dwa ostatnie konkursy

Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowano na weekend 19-20 grudnia w Engelbergu. Skoczkowie teraz udadzą się do Słowenii, gdzie w Planicy powalczą o medale w mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Wiemy już, którzy z Polaków udadzą się na jedną z głównych imprez tego sezonu, którą zaplanowano na dni 10-13 grudnia. 

Więcej o: