Świetny skok Zniszczoła w kwalifikacjach! Tylko 45 zawodników w konkursie!

Wszyscy Polacy awansowali do konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Wystąpi w nim jeszcze mniej skoczków niż w sobotę - tylko 45, przez zakażenia koronawirusem w reprezentacji Austrii. Najlepszym z Polaków w kwalifikacjach był Aleksander Zniszczoł, który zajął piąte miejsce. Serię wygrał Marius Lindvik.

Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w niedzielnych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile do niego awansowali. To łącznie 45 zawodników, więc powtórzyła się sytuacja z piątku, w konkursie skoczy mniej niż 50 zawodników, jak ma to miejsce zazwyczaj. Tym razem przyczyną nie były jednak dyskwalifikacje, a koronawirus w reprezentacji Austrii - zakażeni są Thomas Lackner, Daniel Huber, Manuel Fettner oraz Jan Hoerl. W zawodach nie startują także Maximillian Steiner i Markus Schiffner, którzy są zdrowi. Pozytywny wynik testu miał także dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

45 zawodników w konkursie. Zniszczoł piąty w kwalifikacjach!

W konkursie wystąpi zatem cała szóstka Polaków. Najlepszym z nich w skoku kwalifikacyjnym był Aleksander Zniszczoł. Próba na 128 metrów dała mu piątą pozycję. Nieco gorzej spisał się 22. Maciej Kot (121 metrów), 24. Paweł Wąsek (117 metrów), 29. Jakub Wolny (113 metrów), 32. Tomasz Pilch (107,5 metra) oraz 35. Stefan Hula (104 metry). 

Dyrektor PŚ i czterech skoczków zakażonych SARS-CoV-2. Zawodnicy nie wystartują w konkursieDyrektor PŚ i czterech skoczków zakażonych SARS-CoV-2. Zawodnicy nie wystartują w konkursie

Kwalifikacje wygrał Norweg Marius Lindvik (134 metry) przed rodakiem i liderem PŚ, Halvorem Egnerem Granerudem (131,5 metra) oraz Anze Laniskiem (133 metry) ze Słowenii.

Eisenbichler przeszedł do historii Pucharu Świata! Nikt nie zaliczył jeszcze takiej wpadki!Eisenbichler przeszedł do historii Pucharu Świata! Nikt nie zaliczył jeszcze takiej wpadki!

Początek pierwszej serii konkursowej w Niżnym Tagile o godzinie 16. Relacja na żywo na Sport.pl!

Niedzielny konkurs skoków rozpocznie się wcześniej niż w sobotę! O której obejrzeć zawody w Niżnym Tagile?Niedzielny konkurs skoków rozpocznie się wcześniej niż w sobotę! O której obejrzeć zawody w Niżnym Tagile?