Dyrektor PŚ i czterech skoczków zakażonych SARS-CoV-2. Zawodnicy nie wystartują w konkursie

Międzynarodowa Federacja Narciarska podała nazwiska czterech skoczków, którzy są zakażeni koronawirusem. Pozytywny wynik testu uzyskał także Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata.

- Daniel Huber, Thomas Lackner, Manuel Fettner i Jan Hoerl otrzymali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) na Twitterze. - W dzisiejszych zawodach nie wystartuje cała ekipa austriacka, w tym Markus Schiffner i Maximilian Steiner, którzy uzyskali negatywny wynik - dodał FIS.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Kolejne przypadki koronawirusa w skokach

Zakażony jest też Sandro Pertile. - Personel FIS na miejscu został ponownie przetestowany i wszystkie testy dały wynik negatywny. Grupa zadaniowa FIS ds. zawodów ustaliła, że dzisiejsze zawody przebiegną zgodnie z planem - przekazano w kolejnym komunikacie.

Donald TrumpStało się! Trump podpisał! USA stały się światowym żandarmem w sporcie

To oznacza, że zaplanowany na 16 drugi konkurs skoków w Niżnym Tagile się odbędzie. Trwają kwalifikacje do zawodów, które można śledzić w relacji na Sport.pl.

Wielkie wyróżnienie Manuela Neuera! Niemiec wyrównał osiągnięcie Casillasa i Buffona!Wielkie wyróżnienie Manuela Neuera! Niemiec wyrównał osiągnięcie Casillasa i Buffona!

Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Stefan Hula i Tomasz Pilch - tych sześciu Polaków Michal Doleżal wybrał jako skład kadry do Niżnego Tagiłu na dwa konkursy Pucharu Świata. W domu odpoczywają i przygotowują się do mistrzostw świata w lotach (10-13 grudnia) m.in. Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Spośród rezerwowych najlepiej w sobotę w Rosji spisał się Zniszczoł, który był szósty.