Niedzielny konkurs skoków rozpocznie się wcześniej niż w sobotę! O której obejrzeć zawody w Niżnym Tagile?

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Sprawdź, gdzie i o której będzie można oglądać skoczków narciarskich?

Do Rosji polska kadra pojechała bez czołowych skoczków (Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zostali w kraju, żeby przygotować się do grudniowych MŚ w lotach), a rezerwy biało-czerwonych zaprezentowały się z dobrej strony w sobotnim konkursie w Niżnym Tagile. - Gdyby za kadencji Stefana Horngachera w konkursie nie startował ani Kamil Stoch, ani Dawid Kubacki, ani Piotr Żyła, to nie mielibyśmy kogo oglądać. Teraz liderzy oszczędzają siły na MŚ w lotach, a z cienia wyskakują kolejni skoczkowie, którzy przez lata zdawali się nosić betonowe buty. W sobotę w Niżnym Tagile szósty był Aleksander Zniszczoł, a punkty zdobyli jeszcze 15. Jakub Wolny, 25. Maciej Kot i 30. Tomasz Pilch - napisał Łukasz Jamichimiak w podsumowaniu do sobotniego konkursu.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Historyczny sezon polskich skoczków! Rekord wszech czasów pobity! Czekaliśmy siedem latHistoryczny sezon polskich skoczków! Rekord wszech czasów pobity! Czekaliśmy siedem lat

Pierwszy konkurs wygrał Granerud. Rekord życiowy Zniszczoła

W sobotę najlepszy był Norweg Halvor Egner Granerud, który wyprzedził Daniela Hubera z Austrii i Roberta Johanssona, który poszybował aż 142 metry, ustanawiając nowy rekord skoczni. Sobotniego konkursu nie będzie dobrze wspominał Markus Eisenbichler, który po I serii zajmował pozycję lidera. W drugim skoku trafił na fatalne warunki i dostał ogromny podmuch w plecy, przez co skoczył zaledwie 80 metrów i zakończył rywalizację na 28. miejscu.

W niedzielę czeka nas kolejny indywidualny konkurs. Rezerwowy skład polskiej kadry prowadzonej przez Michala Doleżala postara się o jak najlepsze miejsca. Aleksandrowi Zniszczołowi w zajęciu wysokiej 6. pozycji w sobotę nie przeszkodziły problemy, które miał tuż przed swoim skokiem w II serii.

- W kroku miałem taką dziurę, że mogłem wsadzić do niej pięść - relacjonował po konkursie w rozmowie z telewizją Eurosport Zniszczoł. - Wysłali mi z dołu drugi kombinezon i szybko się przebrałem. Może to lepiej, bo zeszło ze mnie trochę stresu i nie myślałem tak o drugim skoku - dodał.

Zmiana lidera! Oto nowa klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich!Zmiana lidera! Oto nowa klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich!

Gdzie i o której drugi konkurs PŚ w Niżnym Tagile? Transmisja TV, stream online

Drugi konkurs w Niżnym Tagile odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00. Półtorej godziny wcześniej zaczną się kwalifikacje. Transmisja z konkursu na TVP Sport i TVP1, gdzie skomentują go Sebastian Szczęsny i Mateusz Leleń, oraz w Eurosporcie z komentarzem Igora Błachuta i Marka Rudzińskiego. Relacja w formie streamu online będzie również dostępna na portalu sport.tvp.pl. Relacje tekstowe na żywo również na Sport.pl.