Zmiana lidera! Oto nowa klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich!

Halvor Egner Granerud został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Norweg, który wygrał konkurs w Niżnym Tagile, wyprzedził Markusa Eisenbichlera.

Halvor Egner Granerud wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile, a kolejne miejsca zajęli Stefan Huber i Robert Johansson. Mocno rozczarował dotychczasowy lider Pucharu Świata, Markus Eisenbichler, który chociaż prowadził po pierwszej serii, to po fatalnym skoku w drugiej, spadł na 28. miejsce.

Dotychczasowy, bo nieudany skok w Niżnym Tagile sprawił, że Eisenbichler spadł też z pierwszej na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nowym liderem został Granerud, który ma 300 punktów i o 17 punktów wyprzedza Eisenbichlera. Podium ze 163 punktami zamyka Yukiya Sato.

Aleksander ZniszczołSensacyjny konkurs w Niżnym Tagile. Rekord Johanssona, lider spadł z progu w II serii. Szóste miejsce Zniszczoła

Polacy daleko w klasyfikacji generalnej PŚ

Tuż za plecami Japończyka znajduje się Dawid Kubacki, który zgromadził 144 punkty. 8. miejsce zajmuje Piotr Żyła (133 punkty), 12. jest Kamil Stoch (62 punkty), 21. Aleksander Zniszczoł (40 punktów), 22. Klemens Murańka (38 punktów), 24. Andrzej Stękała (36 punktów), 37. Maciej Kot (17 punktów), 40. Jakub Wolny (16 punktów), 43. Paweł Wąsek (15 punktów), 54. Stefan Hula (2 punkty), a a stawkę z jednym punktem zamyka Tomasz Pilch.

Porażka Polski na mistrzostwach Europy. Został jeszcze mecz o wszystkoPorażka Polski na mistrzostwach Europy. Został jeszcze mecz o wszystko

Drugi konkurs w Niżnym Tagile odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00. Półtorej godziny wcześniej zaczną się kwalifikacje do niego.