Norwegowie zdominowali serię próbną. Niezłe skoki Polaków

Halvor Egner Granerud wygrał serię próbną przed zawodami Pucharu Świata w Niżnym Tagile.

Serię próbną zdominowali Norwegowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Pierwszą pozycję zajął Halvor Egner Granerud po skoku na odległość 131 metrów. Tyle samo uzyskał drugi w kolejności Taniel Andre Tande, a 130,5 metra skoczył Robert Johansson. Kolejne pozycje zajęli Anze Lanisek, Johann Andre Forfang oraz Marius Lindvik.

Zniszczoł najlepszy z Polaków

Najlepszy z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który z piątej belki startowej uzyskał 129,5 metra. Serię próbną rozegrano z 5. oraz czwartej i trzeciej belki. 14. pozycję zajął Tomasz Pilch, który skoczył 127 metrów. Cztery metry mniej uzyskał Paweł Wąsek, który był tuż za Pilchem.

Gorzej poradzili sobie inni Polacy. 39. był Jakub Wolny (116,5 metra), 42. Maciej Kot (110,5 metra), a 45. Stefan Hula (109,5 metra).

Pierwsza seria konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile rozpocznie się o godzinie 16:30. Transmisja na żywo w TVP 1 i Eurosporcie, relacja na żywo na Sport.pl.